Київ

Вранці 10 жовтня 2022 року, під час масованого ракетного обстрілу російсько-терористичною армією Києва, одна з крилатих ракет (джерела повідомляють, що то була Х-101) влучила у прогулянкову алею біля Вело-Пішохідного мосту, який також відомий під назвами “Скляний міст” та “Міст Кличка”. Від потужного вибуху на мості постраждала скляна огорожа та частина скляних підлогових вікон у оглядових майданчиках. Але, сам міст встояв та суттєвих видимих пошкоджень не зазнав.

12 жовтня я провів візуальне обстеження мосту спеціально для моїх глядачів, результатом якого став відео-огляд, що його я пропоную до вашої уваги нижче. В ньому я пояснюю основні технічні особливості конструкції мосту, які допомогли йому вдало протистояти потужній вибуховій хвилі. Також звертаю увагу глядачів на певні місця споруди, по яким можна зробити попередні висновки про відсутність деформацій несучих конструкцій та зміщень прогонової будови, оскільки у 2019 році я робив серію технічних оглядів будівництва мосту, спілкувався з автором його проекту, столичним архітектором Андрієм Миргородським, та знаю його певні особливості. Передивитися архів оглядів будівництва можна на моєму каналі в окремому плейлисті.

Дивіться відео просто зараз:

На сьогодні міст закритий для відвідування. Проводяться його обстеження профільними спеціалістами з застосуваннам спеціальних приладів, після чого будуть зроблені остаточні висновки про безпечність його подальшої експлуатації. Я не вважаю себе експертом, а лише технічним оглядачем, тому свої власні висновки щодо відсутності серйозних пошкоджень, отримані без застосування наукових засобів дослідження, оцінюю з вирогідністю відсотків на 90. Останнє ж слово буде саме за експертами. Також певний час потрібний для виготовлення постраждалих скляних елементів, оскільки такої кількості в запасах балансоутримувача наразі немає.

Останнім часом у Києві також ремонтувалася бруківка Подільського узвозу, аварійно ремонтується Дегтярівський шляхопровід, були зроблені пвні роботи в межах капітального ремонту вул.Ентузіастів на Русанівці та повністю завершено капітальний ремонт вул.Івана Франка.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар