Київ

Протягом 2022 року «Київавтодор» облаштував у Києві десять нових кільцевих розв’язок малого радіусу. Про це столична комунальна корпорація доповіла у своєму дописі.

Ані війна, ані нестача коштів, з нею пов’язана, не завадила “Київавтодору” в році, що минає, продовжувати впровадження в столиці західних урбаністичних ідей, які мають підвищити безпеку руху для пішоходів та велосипедистів і ще більше ускладнити життя київським водіям автівок. Одна з таких новинок на наших дорогах – це “кільця” малого радіусу, виділені дорожньою розміткою або міні-клумбами.

Слід зауважити, що в минулі роки подібні однорівневі розв’язки, за європейським зразком, з’явилися у багатьох маленьких містечках переважно заходу України. Тепер те, що більш-менш працювало на селищних вулицях з невеликим трафіком, вирішили перенести на жваві транспортні артерії великого міста. Чи буде це вдалою ідеєю – покаже час. Наразі ж відомо, що такі міні-“кільця” вже влаштовані:

  • на перетині вулиць Кудряшова, Генерала Шаповала і Людмили Проценко;
  • на перетині вулиць Оленівської і Турівської;
  • на перетині вулиці Зодчих із дублером Кільцевої дороги (вулиця Зодчих);
  • на перетині вулиць Вербової та Генерала Гадзюка;
  • на перетині вулиці Кіото з виїздом на проспект Броварський;
  • на перетині вулиці Кудрявської, провулку Нестерівського й Кудрявського узвозу та інших перехрестях.

Крім вище переліченого, під час оновлення провулку Коломийського виконано комплекс робіт для підвищення безпеки руху. Аби пішоходам було безпечніше переходити дороги, влаштували 4 антикишені на пішохідних переходах, які звужують проїжджу частину. Також з’явилося 2 підвищені переходи, поєднаних із антикишенями. На виїзді з однієї із прибудинкових територій облаштували дорожню шикану (штучну перешкоду, що змушує водіїв рухатися не прямо, а по s-подібній траекторії), а на перехрестях встановили антипаркувальні стовпчики.

Вважається, що влаштування «дорожніх клумб» малого радіусу підвищує безпеку на перехрестях для учасників руху. Ця ідея прийшла до нас з Європи. Тож, наступного року «Київавтодор» планує продовжити створювати для водіїв нові перешкоди на київських дорогах.

Останнім часом у Києві: “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар