Фастівський район, Київська область

Наприкінці минулого тижня субпідрядники компанії “Укртрансміст” розпочали асфальтувати капітально відбудований після знищення у перші дня великої війни 57-метровий міст через річку Ірпінь на регіональній дорозі ♦ Р-04 “Київ – Фастів – Біла Церква – Тараща – Звенигородка” на околиці с.Соснівка неподалік Фастова. Цією інформацією зі мною поділився генеральний підрядник. Перед цим була влаштована гідроізоляція проїзної частини та викладені “казинаки” крапельного водовідведення. Також асфальтувалися і підходи до мостової споруди. На початку наступного тижня, за умови сприятливої погоди, дорожники планують завершити асфальтування мосту.

Старий міст тут зруйнували у березні 2022 року під час наступу російських терористів на Фастів. Міст був побудований у 1953 році і капітально ремонтувався у 1989 році, коли була розширена його прогонова будова. Після вигнання загарбників з Київщини тут була влаштована тимчасова переправа, а вцілілі конструкції зруйнованого мосту були обстежені. Фахівці винесли вердикт: залишки мосту мають пошкодження, що не дозволяють використати їх для подальшої експлуатації. До того ж, стара конструкція мосту не відповідала сучасним нормативам. Через це міст було вирішено повністю перебудувати наново.

Мостобудівельна компанія ТОВ “Укртрансміст” приступила до роботи з розбирання конструкцій старого мосту в листопаді 2022 року, а згодом – побудувала новий сучасний трипрогоновий балковий міст. Докладніше про те, які роботи з будівництва виконали працівники підрядника, я розповідав у минулій квітневій новині. До того треба додати захист залізобетонних мостових конструкцій, який теж вже завершено.

До відкриття руху мостом залишилося змонтувати горизонтальні частини колесовідбійника, облаштувати тротуарну частину та влаштувати бар’єрне огородження на підходах до мосту, нанести розмітку та встановити дорожні знаки. Все це планують виконати найближчим часом.

Останні новини з Київської області на нашому сайті: три мости на “Варшавській трасі” на території Київщини планують відбудувати в поточному році, в останніх числах квітня забетонували розподільчу плиту проїзду на мосту через Здвиж поряд з Бородянкою на трасі М-07 (в тому числі мали звідти відео-огляд),  поточний стан відбудови лівого проїзду мосту через Ірпінь на “Житомирській” трасі М-06 в Стоянці, неподалік Іванкова майже завершили відбудову мосту через річку Таль на дорозі Р-02, тривала підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар