Фастівський район, Київська область

Завершується капітальна відбудова 57-метрового мосту через річку Ірпінь на регіональній дорозі ♦ Р-04 “Київ – Фастів – Біла Церква – Тараща – Звенигородка” на околиці с.Соснівка неподалік Фастова. Про це повідомила Служба відновлення (колишня Служба автомобільних доріг) у Київській області.

Міст був зруйнований у березні 2022 року. Після вигнання російських загарбників з Київщини тут була влаштована тимчасова переправа, а через деякий час було ухвалено рішення вже про капітальну відбудову зруйнованого мосту.

Підрядна організація ТОВ “Укртрансміст” приступила до роботи з разбирання конструкцій старого мосту в листопаді 2022 року. Міст було виришено перебудувати повністю, оскільки він дуже постраждав від вибуху: була підірвана одна опора через що два прогони обрушилися. Оскільки міст був вже досить старий, то й вцілілі конструкції теж виявилися пошкодженими. Також його конструктив приницпово не відповідав сучасим нормативам.

Старий міст було побудовано ще у 1953 році. Він мав 5 прогонів та загальну довжину 50,2 метри. Схема прогонів: 8,6+11+11+11+8,6. Початково міст був доволі вузьким та мав прогони завширшки по 6 метрів і по 5 Т-подібних балок зі струнною арматурою в кожному прогоні. Балки з’єднувалися між собою діафрагмами, як ви часто могли бачити в моїх оглядах на мостах 1950-60-х років побудови У 1989 році міст капітально ремонтувався. Але балки, на той час вже 36-річні, – не чіпали, а лише розширили прогони до 13 метрів за рахунок додавання з боків пустотних мостових плит. Таким міст проіснував ще 33 роки, поки не був підірваний для запобігання просуванню ворожих військ на Фастів.

Отже, новий міст побудовано повністю “з нуля”. Після повного розбирання та прибирання залишків старого, укртрансмістовці забили 100 забивиних паль-“олівців” для влаштування ростверків (фундаментів) чотирьох нових опор. Як ви вже, певно, здогадалися, схему прогонів мосту змінили на 3-прогонову: 18+21+18. Як не дивно, але при цьому міст подовшав: до 57 метрів. Нові І-подібні балки виготовила “Ковальська”. З Полтави приїхали складові для двох проміжних збірно-залізобетонних опор: “стакани”, стійки, ригелі. Таким чином, міст буде конструктивно схожий на зменшений Гадяцький міст, який будувала та ж сама компанія ТОВ “Укртрансміст”, і будівництво якого я вам ретельно фільмував та показував у мирному 2020 році.

На сьогодні Соснівський міст вже побудований у конструкцях. На балках забетонована суцільна монолітна розподільча плита. Тобто, три балкові прогони омонолічені у один нерозрізний прогін. Забетоновані піднесені тротуарні блоки. Змонтовано перильне огородження, готові перехідні плити. Встановлені стійки колесовідбійника.

До відкриття руху мостом залишилося влаштувати гідроізоляцію проїзної частини, заасфальтувати її та підходи до мосту, завершити монтаж колесовідбійника та бар’єрного огородження на підходах, нанесення розмітки та встановлення дорожніх знаків. Також зараз мостовики завершують бетонування верхніх ярусів двоярусних конусів. Роботи наразі ведуться цілодобово та без вихідних. За оцінками очільника Служби відновлення у Київській області Руслана Ничіка, рух можна буде відкривати вже за місяць.

Останні новини з Київської області на нашому сайті: відео-огляд монтажу блок на останніх прогонах мосту, що відновлюється в Бородянці на трасі М-07,  триває підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар