Вишгородський район, Київська область

Аномальна повінь зробила непроїзною тимчасову переправу біля зруйнованого мосту через річку Тетерів на в’їзді до Іванкова регіональною дорогою ♦ Р-02 “Київ – Іванків – Овруч”. Але мешканці міста недовго залишалися відрізаними від короткого сполучення зі столицею. Днями дорожники поновили переправу і сьогодні нею вже відкрито рух. Про це повідомила Служба відновлення (колишня Служба автомобільних доріг) у Київській області.

Міст був зруйнований в лютому 2022 року оборонцями Київщини, завдяки чому вдалося зупинити велику колону російської бронетехніки, яка просувалася до столиці. Після вигнання російських загарбників з території області тут була влаштована тимчасова переправа. Нещодавно, судячи зі світлин, оприлюднених Службою відновлення, мостобудівельники розпочали підготовку до капітальної відбудови мосту. Оскільки офіційних повідомлень про це не було, ми наразі не можемо знати, чи є рішення побудувати тут новий капітальний міст просто зараз, або ж буде виконаний лише певний обсяг підготовчих робіт і подальше будівництво буде призупинено до узгодження з військовими. Тож, будемо слідкувати за розвитком подій.

В якості тимчасової на сьогодні тут функціонує понтонна переправа, але повенева вода затопила та розмила підходи до неї. Протягом тижня дорожники насипали тут великий бут, зверху робили щебеневу подушку, на неї вкладали вирівнюючий шар щебенево-піщаної суміші (ЩПС) і в решті решт фінішним шаром влаштували тверде покриття завтовшки 10 см. з відфрезерованного матеріалу, вкладене під асфальтоукладач та ушільнене котками.

Про відбудову капітального мосту, нажаль, нам відомо дуже мало: лише те, що маємо на офіційних світлинах, оскільки знімати в цьому районі огляди зараз заборонено. Прогонова будова зруйнованого мосту повністю розібрана, завали розчищені. Влаштовані палі для ростверку однієї берегової опори. Вцілілі проміжні стійки-опори не розбиралися. На майданчику наявні інвентарні тимчасові металеві конструкції, за допомогою яких, їмовірно розбиралися залишки прогонів.

Останні новини з Київської області на нашому сайті: біля Фастова завершується капітальна відбудова мосту через Ірпінь на дорозі Р-04, відео-огляд монтажу блок на останніх прогонах мосту, що відновлюється в Бородянці на трасі М-07,  триває підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мосту через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар