Броварський район, Київська область
Сьогодні, 2 листопада 2022 року, “Укравтодор” нарешті повідомив про відкриття руху по правому проїзду мосту через річку Трубіж біля села Борщів на міжнародній трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”.
Міст був повністю капітально відбудований мостовим підрозділом компанії “Автомагістраль-Південь”. Рештки старого мосту були розібрані. Підходи до мосту, який трохи вищий за попередній, теж перероблюються. Роботи розпочалися у червні 2022 року. Перед цим компанія зробила насипний об’їзд поряд зі зруйновани мостом, по якому до сьогодні рухався весь транспорт між Полтавою та Києвом. Замовником робіт виступила Служба автомобільних доріг у Київській області.
Старий міст був знищений на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це дозволило зупинити ворога на шляху до Києва з Сумського та Чернігівського напрямків. Після деокупації Київської та Чернігівської областей, за погодженням з військовими, було прийняте рішення капітально відбудувати міст з урахуванням сучасних нормативів по вантажопідйомності та з використанням більш прогресивних конструкцій. Повністю завершити будівництво мостовики планують до зими.
15 жовтня 2022 року я відвідав будівельний майданчик мостовиків та зафільмував для вас стан будівництва. А також докладно показав та розповів про конструкцію мосту. Цей огляд можна подивитися нижче. На сьогодні рух мостом вже здійснюється двома смугами правого проїзду у зустрічних напрямках. Це значно полегшило життя водіям, яким доводилося користуватися вузьким об’їздом з поганим тимчасовим покриттям, а також дозволило дорожникам розпочати роботи з реконструкції під’їздів до лівого проїзду мосту.
Також не зупиняються роботи на самій лівій частині мосту. З моменту моїх з’йомок дорожники забетонували на ній технічний борт під відбійник та влаштували гідроізоляцію. Залишилося ще зробити нову основу дорожнього одягу на підходіх, влаштувати тришарове асфальтобетонне покриття на підходах та двошарове, – прогоновій будові (включно з ЩМА-шаром), змонтувати металеве бар’єрне та перильне огородження, нанести дорожню розмітку.
Мостова споруда має два окремі проїзди, що поєднані загальними устоями. Її довжина становить 96 метрів, зовнішні габарити кожного з проїздів – по 13,5 метрів, ширина проїжджої частини – 10,6 (дві смуги) метрів для кожного напрямку руху. Тротуари за проектом – суто технологічні. Кожен проїзд має по 5 балкових прогонів на основі і-подібних балок. Але, за рахунок загальної розподільчої монолітної плити, прогонова будова кожного проїзду нерозрізна та має лише по два деформаційних шви на устойних опорах. Загалом у конструкції використано 72 балки: 16 довжиною по 33 метри та 56 – коротших. Доречі, у попередніх статтях про цей міст я помилково називав кількість довгих балок – 14. Тож, виправляюся. З чого виникла ця помилка, – ви дізнаєтеся, переглянувши відео. Так само, як і побачите деякі інші технічні хитрощі мостобудівельників.
Дивіться відео просто зараз:
Всього ж на Київщині, за даними “Укравтодору”, було зруйновано 24 штучні споруди на дорогах державного підпорядкування. По 20-ти з них забезпечено проїзд шляхом будівництва тимчасових переправ. Але, на основних напрямках пропускної спроможності цих переправ не вистачає, тому там, де це можливо з точки зору безпеки, знищені мости відбудовують капітально. Так у Гостомелі на “Варшавській” трасі М-07 на період капітального відновлення мосту довелося навіть влаштувати дві тимчасових переправи через Ірпінь.
Ще з нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: завершено будівництво правого проїзду капітального мосту в Стоянці на “Одеській” трасі М-05, але новина про це буде наступною, а поки що можно докладно подивитися, як відбувалося будівництво. В Бучанському районі ремонтують міст між Макаровим та Бородянкою. Міністерством культури України на громадське обговорення винесений проект створення меморіалу “Відкритий перелом” на околиці Ірпеня. На Київщині капітально відбудовується кілька мостів.