Броварський район, Київська область

На Полтавській трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський” поблизу села Борщів в режимі 24/7 триває капітальна відбудова двопроїзного мосту через річку Трубіж .

Міст на шляху до Києва був знищений на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Хоча ворог не дішов до нього, але був дуже близько і, ймовірно, відсутність мосту і спонукала його припинити просування саме в цьому напрямку.

Після деокупації Київщини та Чернігівщини і розмінування навколишньої місцини для відновлення руху транспорту біля зруйнованого мосту був зроблений тимчасовий об’їзд. Над його спорудженням працювали співробітники компанії “Автомагістраль-Південь”.  Бригада начальника дільниці Анатолія Сазанського та майстра Олександра Біляєва насипала греблю з буту та встановила 7 гілок водопропускних труб діаметром від 1,2 до 1,6 метра. Ця ж дорожня бригада забезпечуює рух переправою і сьогодні, а також мають більш відповідальну роботу: влаштувують конуси мосту, готують основу під влаштування лежнів і перехідних плит, та, власне, сам насип. А тим часом мостовий підрозділ компанії споруджує новий міст.

Мостова споруда матиме два проїзди. Її довжина 96 метрів, зовнішні габарити кожного з проїздів – по 13,5 метрів, ширина проїжджої частини становитиме 10,6 метрів для кожного напрямку руху. Тротуари будуть технологічними. Кожен проїзд має по 5 балкових прогонів на основі і-подібних балок. На сьогодні вже завершено спорудження опор та монтуються прогони. Про початок робіт ви можете подивитися у попередній новині з цього об’єкту.

Завершити роботи та відновити нормальний проїзд трасою М-03 цим мостом мостовики планують восени поточного року. Всього ж на Київщині зараз капітально відбудовують чотири мости.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці очільник Служби автомобільних доріг у Київській області Руслан Ничік:

Одна з головних транспортних артерій країни – траса М-03 Київ – Харків. Мостобудівельники 24/7 відбудовують міст через річку Трубіж.

▪ Через повномасштабне вторгнення рф в Україну, міст було підірвано. А після деокупації столичної області біля зруйнованого мосту звели тимчасову об’їздну дорогу паралельно розпочавши процес відбудови основного мосту.
▪ На сьогодні завершено роботи з влаштування буронабивних паль, влаштування ростверків та стійок опор.
Також влаштовано перехідні плити опори 6 зліва та права та змонтовано балки прогону 3-4 та 5-6.
Ведуться роботу по монтажу балок прогону 4-5, армуванню насадки опори 1, заповнення міжбалкового простору залізобетонними плитами прогону 3-4 та 5-6.
? Роботи плануємо завершити вже восени цього року. Завдяки чому забезпечимо стале транспортне сполучення міжнародною трасою за маршрутом Київ – Харків.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар