Броварський район, Київська область

Після відкриття 2 листопада 2022 року двостороннього руху правим проїздом мосту через річку Трубіж біля села Борщів на міжнародній трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”, дорожники компанії “Автомагістраль-Південь” всі зусилля зосередили на лівому проїзді. Про те, як просуваються роботи, повідомила Служба автомобільних доріг в Київській області.

За тиждень ліву частину мосту вкрили гідроізоляційною системою Eliminator® і розпочали асфальтування прогонової будови. Станом на 11 листопада вкладено нижній шар покриття. Наступним шаром буде вкладатися ЩМА. Паралельно ведуться роботи з реконструкції під’їздів до мосту. Нагадаю, що новий міст має трохи більшу висоту, через що на под’їздах робиться ґрунтозаміщення та повністю міняється дорожній конструктив.

Також тривають роботи з монтажу перильних та бар’єрних огорож і колесовідбою. Робиться система водовідведення. Планується, що всі роботи будуть завершені протягом листопада, після чого міст буде повністю відкритий для проїзду всіма видами транспорту.

Міст через Трубіж на трасі М-03 повністю капітально відбудований мостовим підрозділом компанії “Автомагістраль-Південь” після того, як на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну старий міст був знищений. Будівельні роботи розпочалися у червні 2022 року. Замовником робіт виступила Служба автомобільних доріг у Київській області. Від деокупації області і до початку листопаду весь транспорт між Полтавою та Києвом рухався через насипний об’їзд, який зробила та ж “Автомагістраль-Південь”.

15 жовтня 2022 року я зафільмував для вас стан будівництва. Докладно роздивитися, що і як було зроблено мостовиками за кілька літніх та осінніх місяців ви можете у відео-огляді.

Мостова споруда має два окремі проїзди з загальними устоями. Її довжина становить 96 метрів, зовнішні габарити кожного з проїздів – по 13,5 метрів, ширина проїжджої частини – 10,6 (дві смуги) метрів для кожного напрямку руху. Тротуари – технологічні. Кожен проїзд має по 5 балкових прогонів на основі і-подібних балок. За рахунок загальної розподільчої плити, прогонова будова кожного проїзду нерозрізна та має лише по два деформаційних шви на устойних опорах.

Ще з нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: про відкриття руху правим проїздом мосту через Трубіж я розповідав вам 2 листопада. В той же день відкрито рух правим капітально відбудованим проїздом  мосту в Стоянці на “Житомирській” трасі М-06. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтують міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар