Броварський район, Київська область

Відкрито рух лівим проїздом щойно капітально відбудованого мосту через річку Трубіж біля села Борщів на міжнародній трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України. Правий проїзд мосту був відкритий для руху 2 листопада 2022 року. Тепер міст використовується без обмежень. Рух як в бік Києва, так і в бік Полтави та Харкова повністю відновлено.

Міст через Трубіж на трасі М-03 відбудований мостобудівельним підрозділом компанії “Автомагістраль-Південь” після того, як на початку російської навали старий міст був знищений. Було зруйновано три прогони і два – пошкоджено. Відновлювальні роботи розпочалися у червні 2022 року. Замовником робіт виступила Служба автомобільних доріг у Київській області. Після звільнення Київщини та Чернігівщини від російських загарбників до початку листопаду весь транспорт рухався через об’їзд, який зробила та ж “Автомагістраль-Південь”.

15 жовтня 2022 року я показав вам у відео-огляді стан будівництва перед відкриттям правого проїзду. Тоді весь міст вже був готовим у конструкціях.

Як розповіла у своєму дописі прес-служба “Автомагістралі-Південь”, новий міст став трохи ширшим і вищим за старий. Тому під’їзди до нього на відстані 150 метрів довелось переробити. На ділянках безпосереднього примикання, довжиною по 53 метри з кожної сторони, проведене повне розбирання основи дорожнього одягу. На решті 97 метрах виконувалось фрезерування і влаштування вирівнюючого та верхнього шарів асфальтобетону. Мостова споруда першої категорії має два окремі проїзди з загальними устоями. Її довжина становить 96 метрів, порівняно з 93 метрами старого мосту. Зовнішні габарити кожного з проїздів – по 13,5 метрів, ширина проїжджої частини – 10,6 (дві смуги) метрів для кожного напрямку руху. Тротуари – технологічні. Кожен проїзд має по 5 балкових прогонів на основі і-подібних балок. За рахунок загальної розподільчої плити, прогонова будова кожного проїзду нерозрізна та має лише по два деформаційних шви на устойних опорах.

Підрядник зазначив, що з відкриттям руху об’єкт не вважається завершеним. Зараз розбирається тимчасовий об’їзд та здійснюються інші супутні роботи. Здача мосту в експлуатацію запланована на наступний рік.

Ще з нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: про відкриття руху правим проїздом цього ж мосту від 2 листопада. В той же день відкрито рух правим капітально відбудованим проїздом  мосту в Стоянці на “Житомирській” трасі М-06. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтують міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар