Вишгородський район, Київська область

Ще однією неочікуваною приємною новиною з Вишгородського району Київщини сьогодні поділився очільник Служби відновлення (колишня Служба автомобільних доріг) у Київській області Руслан Ничік. Неподалік Іванкова, про який в нас вчора була новина стосовно відновлення фінкціонування тимчасової переправи через Тетерів після її підтоплення, та тій же дорозі ♦ Р-02 “Київ – Іванків – Овруч” капітально відбудували 37-метровий міст через річку Таль. Це на околиці села Рудня-Шпилівська.

Міст був зруйнований в перші дні російської навали, коли саме трасою Р-02 великі колони російсько-загарбницьких військ просувалися з території білорусі в бік Києва. Після деокупації області та розмінування території тут була влаштована тимчасова пересипна переправа з водоперепускними трубами. Згодом, за погодженням з військовими, було ухвалено рішення про капітальну відбудову мосту. Я не дарма написав, що сьогоднішня новина неочікувана: все робилося без зайвого галасу і про відбудову ніде не сповіщалося офіційно. Фільмувати відео-огляди в цьому районі теж заборонено.

Фактично, будувати новий міст довелося “з нуля”. Зруйновані конструкції були розібрані і міст будувався вже за новими нормативами. Він має три балкові прогони. Прогонова будова складена з І-подібних балок нового зразку. Вона нерозрізна, тобто всі прогони об’єднані спільною монолітною розвантажувальною плитою. Балки вкладені на ГОЧі, які розташовані на підфермниках, що, в свою чергу забетоновані на монолітних ригелях.

Міст має піднесені монолітні тротуари та дві смуги для руху транспорту. Конуси двох’ярусні обетоновані. Вже змонтована сучасна перильна огорожа та монтується колесовідбійник. Прогонова будова загідроізольована, влаштована система водовідведення: дощова вода відводиться з проїзної частини тротуарними лотками у дощеприймачі і далі – в колектор. Подходи до мосту та прогонова будова заасфальтовані.

Найближчим часом мостовики завершать монтаж відбійника, встановлять бар’єрне огородження та необхідні дорожні знаки на підходах до мосту, нанесуть розмітку. Одночасно розберуть і тимчасову переправу. Відкрити рух мостом планують вже в травні.

Як зазначив у своєму дописі пан Ничік, на дорозі Р-02 внаслідок бойових дій було зруйновано 8 мостових споруд. Три з них зараз капітально відбудовують. Зокрема, крім цього мосту, будівельні роботи тривають і на в’їзді до Іванкова, про що я писав вчора. Де знаходиться третій міст наразі не повідомляється. Стежимо за офіційними повідомленнями.

Останні новини з Київської області на нашому сайті: біля Фастова завершується капітальна відбудова мосту через Ірпінь на дорозі Р-04, відео-огляд монтажу блок на останніх прогонах мосту, що відновлюється в Бородянці на трасі М-07,  триває підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мосту через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар