Бучанський район, Київська область

28 квітня 2023 року мостобудівельники групи компаній “RDS” забетонували розподільчу монолітну плиту на двох (2-3 та 3-4) прогонах мосту через річку Здвиж на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” біля Бородянки. Новий моноліт був пристикований до раніше забетонованої плити на першому прогоні. Таким чином, після застигання, він з’єднає всі три прогони мосту у нерозрізну прогонову будову. На устійних опорах вже встановлені два деформаційні шви D-80 виробництва ТОВ “Маурер Україна” (м.Дніпро).

Ткож раніше були перебудовані та заасфальтовані в нижніх шарах асфальтобетону підходи до мосту, забетоновані перехідні плити, змонтовані локальні очисні споруди виробництва ТОВ “Водаленд Україна” для фільтрації дощової води з прогонової будови та підходів. Частково забетоновані конуси мосту.

Коли плита набере необхідну міцність, на ній будуть змонтовані бордюрні камені, які слугуватимуть незйомною опалубкою для бетонування верхнього шару тротуарного блоку. Покриття на тротуарі буде обмазкове тонкошарове. На проїзну частину мають напиленням нанести гідроизоляцію, а потім заасфальтувати. На мосту буде змонтований колесовідбійник, перильне огородження та опори освітлення. Всі роботи виконуються під незалежним технічним наглядом компанії ТОВ «Ежіс Україна» на замовлення Служби відновлення (колишня САД) у Київській області.

Як відбувався процес бетонування плити, а також про деякі цікаві технічні ноу-хау цього мосту, – ви можете дізнатися з відео-огляду.

Дивитися відео зараз:

Міст цей цікавий тим, що для його середнього прогону (2-3) компанією ТОВ “Містіндустрія” були виготовлені І-подібні залізобетонні балки з попередньо напруженою арматурою довжиною 36 метрів. Це – рекордна довжина балок такого типу, що були вироблені в Україні. Раніше українські компанії виготовляли балки з максимальною довжиною 33 метри. Крайні прогони 1-2 та 3-4 мосту мають довжину по 33 метри.

Якщо не буде форс-мажорів, то відкрити рух мостом планується у червні 2023 року.

Останні новини з Київської області на нашому сайті: поточний стан відбудови лівого проїзду мосту через Ірпінь на “Житомирській” трасі М-06 в Стоянці, неподалік Іванкова майже завершили відбудову мосту через річку Таль на дорозі Р-02, біля Фастова завершується капітальна відбудова мосту через Ірпінь на дорозі Р-04, відео-огляд монтажу блок на останніх прогонах мосту, що відновлюється в Бородянці на трасі М-07,  триває підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар