Дрогобицький район, Львівська область

Служба відновлення (колишня САД) у Львівській області повідомила, про відкриття руху 2 травня 2023 року тимчасовим мостом через р.Солониця біля с.Раневичі, що межує з Дрогобичем, на дорозі ♦ Т-14-02 “Східниця – Пісочна”. Про спорудження цієї переправи я повідомляв вам наприкінці квітня.

Старий міст тут давно набув аварійного стану, а на початку 2023 року на ньому обвалилася балка. Тоді міст було вирішено перекрити, а рух транспорту спрямувати в об’їзд через Дрогобич або Болехівці та Стебник. Це додало зайвих 7-8 км. до шляху та змусило їздити вузькими місцевими дорогами та міськими вулицями, що викликало незадоволення в місцевих жителів, а також в подорожуючих до Трускавця та Східниці зі Львова та Стрия.

Проблему вірішили за допомогою одного з мостових легкозбірних комплектів типу acrow/bailey, наданого Державному агентству відновлення (колишній “Укравтодор”) Адміністрацією державних матеріальних резервів Чеської Республіки в якості гуманітарної допомоги. Цей тип мосту призначений для пересування ним важкого вантажного транспорту. Складально-монтажні роботи та влаштування підходів до мосту виконали співробітники компанії “Автомагістраль-Південь”. Це перша тимчасова мостова конструкція, передана Україні західними партнерами, що змонтована на Львівщині.

Однопрогоновий міст через Солоницю на дорозі Т-14-02 був побудований у 1964 році і протягом кількох останніх десятиліть не ремонтувався. До цього, як я зазначав у попередній новині, міст капітально ремонтувався та розширювався орієнтовно у 1970-80-х роках. Замінити цей міст новим планувалося у 2022 році в рамках ремонту всієї дороги, який був розпочатий у 2020-му. Нажаль, зробити цього не вдалося через початок російської навали, а в цьому році міст і сам не витримав навантажень та майже 60-річної експлуатації.

Довжина тимчасової мостової споруди становить 27 метрів. До неї побудовані підходи довжиною по 75 метрів. Дорожній одяг об’їздів складається з шарів щебеню, ЩПС та так званої “фрези”. На підходах встановлене огородження з контрасно розфарбованих бетонних блоків. Проїзний настил мосту дерев’яний. Ширина проїзду – 4,5 метри: міст має одну смугу для руху. Через це міст працює у реверсному режимі. Для зручності та безпеки руху влаштовано світлофорне регулювання.

Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: для завершення відбудови мосту через Західний Буг на трасі Н-17 тимчасово перекритий рух на цьому мостовому переході, прикордонну ділянку дороги “Нижанковичі – Стрий” від Добромиля до нового КПП асфальтують фінішним шаром, в Белзі асфальтували ділянку прикордонної дороги Т-14-04, в с.Річки поблизу Рави-Руської міняють 61-річний міст на дорозі Т-14-04, у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар