Дрогобицький район, Львівська область

Прес-служба компанії “Автомагістраль-Південь” повідомила, що на територіальній дорозі ♦ Т-14-02 “Східниця – Пісочна” біля с.Раневичі, що межує з Дрогобичем, фахівці компанії протягом кількох днів змонтували та встановили на опори збірну прогонову будову тимчасового мосту через річку Солониця. Мостовий комплект був наданий Державному агентству відновлення (колишній “Укравтодор”) урядом Чеської Республіки в якості гуманітарної допомоги. Рух мостом ще не відкрито, але основні роботи на ньому вже виконані і зараз автомагістралівці дороблюють фінальні операції.

Служба відновлення (колишня САД) у Львівській області, у свою чергу, розмістила на FB відео-таймлапс певної частини складальних робіт, а також доповнила новину додатковою інформацією.

Міст через Солоницю був побудований у 1964 році. Він мав один прогін. Уважно роздивляючись світлини, відзняті з дрону, ми бачимо, що зовні його складають пустотні мостові плити, які не використовувалися на початку 1960-х. Сам міст доволі широкий. Також у дописах і замовника, і підрядника йдеться про обвалення балки, яке сталося на початку 2023 року. Все це свідчить, що міст після побудови капітально ремонтувався, вочевидь, – у 1970-80 роках, коли його було розширено шляхом додавання плит. Такі розширені мости ми з вами, шановні глядачі мого каналу, неодноразово зустрічали на дорогах України. Центральна частина його прогону, скоріше за все, складається з Т-подібних струнно-армованих балок, одна з яких і стала непридатною. Цей тип балок неможливо реставрувати: вони підлягають лише заміні.

У дописі Служби відновлення зазначається, що міст вже певний час перебував у аварійному стані, або, мовою офіційних документів, – у п’ятому експлуатаційному стані. Протягом останнях кількох десятиліть міст не ремонтувався. Але ремонт його був запланований в рамках ремонту всієї дороги. Адже шлях Т-14-02 прямує до рекреаційних перлин та популярних курортів Прикарпаття і до великої війни мав неабияке туристичне значення. Ремонт дороги, власне, розпочався у 2020 році, коли з 62-х кілометрів її загальної протяжності саме “Автомагістраль-Південь” відремонтувала окремі ділянки дороги, що перебували у найгіршому стані і в сумі склали близько 40 кілометрів. Продовження ремонту і, зокрема, тієї ділянки шоссе, на якій розташований міст, планувалося на 2022 рік, але початок російської навали скоригував плани замовника.

Та ж сама “Автомагістраль-Південь” зараз обслуговує всю дорогу, включно з тією частиною, яка перебуває в неї на гарантії, а також і з тією, яку лише планують відновити. Саме тому, коли міст почав руйнуватися і на ньому був перекритий рух, автомагістралівцям доручили провести термінові роботи з влаштування тут тимчасового переїзду з застосуванням легкозбірного мосту типу acrow/bailey, який придатний для пересування важких транспортних засобів. Наразі об’їзд мосту здійснюється через сусідній Дрогобич, що додає зайвих 7-8 км. і ускладнюється необхідністю пересування міськими вулицями. Фактично ж сама дорога Т-14-02 слугувала південно-східним об’їздом Дрогобича.

Довжина нової мостової конструкції складає 27 метрів. Вона вже зібрана і насунута через річище на залізобетонні опори. До тимчасового мосту побудовані підходи довжиною по 75 метрів. Дорожній одяг об’їздів складається з шарів щебеню, ЩПС та відфрезерованого з під’їздів до старого мосту асфальтобетону. Проїзний настил мосту дерев’яний. Ширина проїзду – 4,5 метри, тобто міст має одну смугу для руху. Через це міст буде працювати у реверсному режимі. Для зручності та безпеки руху тут планують облаштувати світлофорне регулювання. Також попереду – монтаж пасивних засобів безпеки на підходіх до мосту та встановлення дорожніх знаків. Рух мостом планують відкрити у травні 2023 року. Стосовно старого мосту, – вочевидь його замінять на новий капітальний, що відповідетиме сучасним нормативам. Але, коли можуть розпочатися роботи, наразі невідомо.

Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: для завершення відбудови мосту через Західний Буг на трасі Н-17 тимчасово перекритий рух на цьому мостовому переході, прикордонну ділянку дороги “Нижанковичі – Стрий” від Добромиля до нового КПП асфальтують фінішним шаром, в Белзі асфальтували ділянку прикордонної дороги Т-14-04, в с.Річки поблизу Рави-Руської міняють 61-річний міст на дорозі Т-14-04, у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар