Самбірський район, Львівська область

Автодорога Т-14-18 "Нижанковичі – Стрий" © GoogleЗа повідомленням Служби відновлення (колишня Служба автомобільних доріг) у Львівській області, працівники підрядної компанії ТзОВ “Дрог-Буд” розпочали вкладання фінішного шару асфальтобетону на відремонтованій ділянці дороги ♦ Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”, що прямує до нещодавно відкритого тимчасового контрольного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на  україно-польському кордоні. Зараз дорожня техніка працює на ділянці Нижанковичі – Добромиль.

Замовник ремонту зазначає, що основний обсяг ремонтних робіт на самій дорозі та на кількох штучних спорудах на ній виконали протягом 2021-2022 років. Раніше, на початку березня 2023 року, я повідомляв про відновлення робіт на п’яти мостах на дорозі Т-14-18 через струмки у населених пунктах Губичі, Добромиль та Чаплі, але це вже дрібні завершальні роботи: там монтували бар’єрне та перильне огородження та проводили роботи з захисту мостових конструкцій від впливу зовнішнього середовища. На мосту через струмок у селі Солянуватка завершували влаштування тротуарів, гідроізоляції та системи водовідведення.

Дорога Т-14-18 має протяжність 97 кілометрів, сполучає три райони Львівської області та забезпечує під’їзд до нового КПП «Нижанковичі – Мальховіце», який відкрили у лютому поточного року в рамках міжнародного проекту “Відкритий кордон”. На сьогодні на всій протяжності дороги розширили проїзну частину до сучасних нормативів, влаштували укріплення основи дорожнього одягу та вклали нижні шари асфальтобетонного дорожнього покриття. Також майже 33 км. дороги вже заасфальтовано фінішним шаром асфальтобетону.

Паралельно підрядник влаштовує тротуари в населених пунктах та з’їзди у двори і на другорядні дороги, встановлює опори для зовнішнього освітлення, облаштовує узбіччя та зупинки громадського транспорту. Після фінішного асфальтування будуть проведені роботи з організації дорожнього руху: нанесення розмітки, встановлення дорожніх знаків та бар’єрного огородження.

Відтинок дороги між Самбором та Нижанковичами ремонтується з 2022 року за рахунок польських інвестицій в рамках міжнародного проекту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні».

Також служба зазначає, що під час проведення робіт можливі ускладнення руху на певних ділянках: адже одночасно працюють кілька дорожніх бригад підрядника. На таких ділянках організовано реверсивний рух.

У свою чергу, Державне Агентство відновлення (колишній “Укравтодор”) додає, що  в межах цього ж проєкту вже відремонтовані або зараз покращуються інші прикордонні дороги на Львівщині:
  • Т-14-04 “Червоноград – Рава-Руська – тривають роботи (про неї на нашому сайті є низка новин);
  • Т-14-01 “КПП «Смільниця» – Старий Самбір” – відремонтована;
  • Т-14-20 “Яворів – Грушів” – відремонтована.

Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: завершують відбудову мосту через Західний Буг на трасі Н-17, в Белзі асфальтували ділянку прикордонної дороги Т-14-04, в с.Річки поблизу Рави-Руської міняють 61-річний міст на дорозі Т-14-04, у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар