Самбірський район, Львівська область

Автодорога Т-14-18 "Нижанковичі – Стрий" © GoogleЯк повідомило у своєму дописі Міністерство інфраструктури України, завершуються роботи з облаштуваня під’їздів до нового міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на україно-польському кордоні. Це ділянка дороги територіального значення ♦ Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”, про ремонт якої ми мали наприкінці вересня дві новини з різних її ділянок. Також повідомляється про швидке завершення робіт з облаштування самого пункту пропуску.

На сьогоднішній день будівництво МПП «Нижанковичі – Мальховіце» майже завершено. Триває створення допоміжньої інфраструктури. Створити цей пункт планували давно. У Польщі навіть відремонтували 6,6 км дороги від Перемишля до Мальховіц, але з 2017 проект перебував у статусі замороженого. На початку 2021 року, в рамках євроінтеграційних процесів в Україні, влада повідомила про перемовини з урядом Польщі щодо відновлення робіт на цій ділянці кордону. Роботи мали розпочатися у тому ж році. Причому, за матеріальну частину МПП мала відповідати польска сторона, а Україна забезпечувала під’їзні шляхи та проведення дорожніх робіт безпосередньо на території пункту. Зокрема, дорога тут розширюється з 7 до 45 метрів на ділянці протяжністю 250 метрів. Про це вже у вересні поточного року повідомляло видання “Твоє місто” з посиланням на заступника очільника Львівської ОВА Юрія Бучка.

Потужний поштовх процесу надало включення цього пункту до міжнародного проекту “Відкритий кордон”. Новий МПП «Нижанковичі – Мальховіце» буде пропускати пішоходів, легковий автотранспорт, а також вантажівки вагою до 3,5 тонн. Попередньо планувалося, що пунт запрацює лише у 2024 році, але військовий час диктує свої умови. Тож, найближчим часом планується розпочати його обмежене використання. Зокрема, якийсь час через нього будуть пропускати порожні вантажівки. Коли пункт запрацює на повну потужність, то його проектна пропускна спроможність становитиме 100-150 автомобілів. Точної дати відкриття не зазначається, але це станеться не пізніше кінця 2022 року. Очікується, що це розвантажить сусідні діючі пункти пропуску.

Нажаль, у повідомленні Міністерства не зазначається, яка саме компанія  проводить дорожні роботи на під’їзді та на території МПП. Попередньо ми знали, що певні ділянки дороги Т-14-18 ремонтує компанія “Автомагістраль-Південь”. На інших працювала польська компанія “DROG-BUD Sp. z o.o.”, яка робила 46-кілометрову ділянку дороги в напрямку кордону. Можливо, саме вона виконує роботи і тут, але підтвердження про це ми не маємо. 

Нагадую, що дорога Т-14-18 має протяжність 97 кілометрів, сполучає три райони Львівської області та прямує до майбутнього МПП «Нижанковичі – Мальховіце». На деяких ділянках восени 2021 року в межах національної програми “Велике Будівництво” був виконаний капітальний ремонт. Також у 2022 році на інших ділянках усувалася аварійна колійність. Також повідомлялося, що на 5 мостах на цьому шляху проводилися ремонтні роботи та монтувалися опори зовнішнього освітлення.

Попередні новини зі Львівщини на нашому сайті в нас стосувалися переважно реконструкції МПП “Краковець-Корчова” в межах того ж проекту “Відкритий кордон”. Також було повідомлення з Самбору, де нарешті ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар