Червоноградський район, Львівська область

На Львівщині в рамках міжнародного україно-польського проекту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» продовжується ремонт прикордонної дороги територіального значення ♦ Т-14-04 “Червоноград – Рава-Руська”, про початок якого я розповідав наприкінці лютого і на початку березня 2023 року. Тоді я, зокрема, показував у світлинах, як у Белзі, Корчеві та Річках влаштовували зливову каналізацію уздовж дороги. За повідомленням Служби автомобільних доріг у Львівській області, в Белзі ці роботи були успішно завершені і на минулому тижні там вже асфальтували нижнім вирівнюючим шаром асфальтобетону ділянку дороги в межах міста.

Перед проведенням робіт з інженерними мережами генеральний підрядник робіт ТОВ “Дрог-Буд” демонтував зношене дорожнє покриття і основу дороги, а після – влаштував нову основу з щебенево-піщаної суміші.

В селах Корчів та Річки робота над дощовою каналізацією триває. Також продовжуються ремонтні роботи на п’яти штучних спорудах на відрізку “Белз – Рава-Руська”. На ремонтних ділянках організовано реверсивний рух та об’їзди.

Протягом поточного 2023 року у Службі автодоріг планують відремонтувати всю дорогу Т-14-04, що має загальну протяжність 53 кілометри. Після ремонту вона стане зручною альтернативою перевантаженій трасі М-09 “Тернопіль – Львів – Рава-Руська”, якою зараз рухається весь транспорт до пункту перетину кордону. Якщо подивитися на мапу, то ми побачимо, що ця дорога – короткий маршрут від Луцька і Рівного до цього одного з найбільших КПП до Польщі.

Як нагадали у Службі автодоріг, траса Т-14-04 – одна з чотирьох територіальних прикордонних доріг, капітальний ремонт яких виконувався протягом 2020-2023 років у межах вищезгаданого міжнародного проекту із залученням польських інвестицій. Інші три:

  • Т-14-01 “КПП “Смільниця” – Старий Самбір” – відремонтовано.
  • Т-14-20 “Яворів – Грушів” – відремонтовано. Доречі, тут я зафільмував відео-огляд у грудні 2020 року, коли роботи вже були у фінальній стадії.
  • Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий” – тут у 2022 році завершили основні роботи, про що я писав у вересні та у жовтні минулого року. Також на початку березня 2023 року на цій дорозі відновили дрібні роботи на п’яти мостах, які також переважно були відремонтовані минулоріч.

Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: в с.Річки поблизу Рави-Руської міняють 61-річний міст на дорозі Т-14-04, у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”. Також було повідомлення з Самбору, де ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар