Самбірський район, Львівська область

Автодорога Т-14-18 "Нижанковичі – Стрий" © GoogleЗа повідомленням Служби автомобільних доріг у Львівській області з настанням сприятливих погодних умов відновилися ремонтні роботи на п’яти мостах на дорозі територіального значення ♦ Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”, що прямує до нещодавно відкритого міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на  кордоні з Польщею. Основний обсяг робіт з ремонту самої дороги та штучних споруд на ній підрядникам вдалося виконати протягом 2021-2022 років. Теперь треба завершити проведення опоряджувальних, захисних та безпекових робіт.

Роботи поновилися на мостах на ділянці Нижанковичі – Самбір: через струмки у населених пунктах Губичі, Добромиль та Чаплі. На них зараз монтують бар’єрне та перильне огородження. На мості через струмок у селі Солянуватка роботи трохи більше. Тут завершують влаштування тротуарів, після чого зроблять гідроізоляцію та систему водовідведення.

Як повідомляє Служба автодоріг, мости перебудовувалися капітально: демонтувалися пошкоджені елементи споруд, влаштовувалися нові опори, прогонові будови, перехідні та розподільчі монолітні плити. Перероблювалися підходи до мостів. На перших трьох згаданих спорудах влаштована гідроізоляція, водовідведення, тротуари та асфальтування.

Дорога Т-14-18 має протяжність 97 кілометрів, сполучає три райони Львівської області та забезпечує під’їзд до нового МПП «Нижанковичі – Мальховіце», відкритого у лютому 2023 року в рамках міжнародного проекту “Відкритий кордон”. Певні ділянкки її капітально ремонтувалися з осені 2021 року в межах національної програми “Велике Будівництво”. Відтинок дороги між Самбором та Нижанковичами ремонтувався вже під час воєнного стану у 2022 році за рахунок польських інвестицій в прикордонну автодорожню інфраструктуру України. Зокрема виконувався і ремонт п’яти мостових споруд на цій ділянці. Крім ремонту мостів в перелік робіт згідно проекту включено ремонт проїзної частини дороги, влаштування дощової каналізації, тротуарів, узбіч та системи освітлення.

Останні новини зі Львівщини на нашому сайті: у Самбірському районі відновлено дві прикордонні залізничні дільниці. 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”. Також було повідомлення з Самбору, де ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар