Луцький район, Волинська область

На початку лютого 2022 року, за кілька тижнів до збройного вторгнення російських загарбників в Україну, на регіональній державній трасі ♦ Р-14 “Луцьк – Ківерці – Маневичі –Любешів – Дольськ”, що колись з’єднувала Луцьк з білоруссю, розпочали ремонт мосту перед містом Ківерці Луцького району. Також узялися ремонтувати і 5-кілометрову ділянку дороги, де розташований міст,- між Ківерцями та Дачним в напрямку до Луцьку. До початку бойових дій робітники ТзОВ «РБП Транс-мост» встигли розібрати лівий проїзд мосту через магістральний меліоративний канал, а дорожники ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» демонтонтували старий шар асфальтобетону на ділянці ремонту.

Але, закінчити заплановане у строк, нажаль, не вдалося. З початком війни всі ремонтні роботи були призупинені. І, хоча безпосередньо в цей місцевості бойових дій не велося, 5 місяців автівкам, що рухалися дорогою Р-14, доводилося тиснутися через вузький правий проїзд мосту. Це було край незручно, оскільки трафік на околицях Луцку досить жвавий. Траса Р-14 є коротким шляхом, що з’єднує обласний центр з трасою М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” (так звана “Варшавка”), і ним на Луцьк їдуть з Києва, Коростеня, Сарнів. Крім незручностей водіям, у часи війни створення довжелезних корків на дорогах є просто небезпечним. Адже ворог може вдарити по скупченням машин за допомогою високоточної ракетної зброї.

Зусиллями підрядників та замовника, Служби автомобільних доріг у Волинській області, ремонт лівого проїзду мосту нарешті вдалося завершити за рахунок фінансування експлуатаційного утримання доріг. Ремонт правого проїзду мосту та дороги планують продовжити після перемоги, або якщо держава знайде можливість виділити на це віповідні кошти. На сьогодні дорожники лише підтримують дорогу у задовільному стані, ліквідуючи дрібні пошкождення.

На минулому тиждні Волинь також потішила нас новинами про відкриття новозбудованого проїзду трасою М-07 у Ковельському районі та роботами на трасі М-19.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Відновлено міст перед Ківерцями на автодорозі Р-14

? На фото – міст перед м.Ківерці на регіональній автомобільній дорозі Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі –Любешів – Дольськ, вірніше, ліва його частина.
? На початку лютого поточного року ми розпочали ремонт цієї штучної споруди та 5-кілометрової ділянки Дачне – Ківерці автошляху Р-14, на якій він розташований. Ліву частину мосту розібрали, а на ремонтованому відтинку дороги зняли старий шар дорожнього покриття. Із початком повномасштабної збройної агресії росії всі ремонтні роботи довелось призупинити.
??? З того часу весь транспорт через цей міст рухався в обох напрямках лише правим проїздом, що значно сповільнювало проїзд, створювало загрозу безпеці руху та незручності для водіїв.
? Та це вже позаду – цю частину мосту відремонтували і відновили повноцінний рух. Якість робіт перевірено представником замовника – Служби автомобільних доріг у Волинській області.
?‍♂️ Роботи виконували підрядні підприємства ТзОВ «РБП Транс-мост» та ТзОВ «Луцькавтодор-Сервсіс».
?? З нетерпінням чекаємо нашої Перемоги, аби продовжити ремонт автодороги Р-14 та інших автошляхів Волині.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар