Бучанський район, Київська область

З 5 березня 2023 року розпочався монтаж балок середнього прогону на капітальній відбудові мосту через річку Здвиж на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” біля Бородянки. Попередні новини звідти, включно з відео-оглядом, мали у середині лютого. Протягом двох днів в прогін було змонтовано п’ять балок з семи, – всі, які знаходилися на майданчику. Далі робота буде продовжуватися “з коліс”.

Капітальну реконструкцію мосту здійснюють мостобудівельники групи компаній “RDS” на замовлення Служби автомобільних доріг у Київській області. Міст цікавий тим, що для його середнього прогону (2-3) компанією ТОВ “Містіндустрія” були виготовлені І-подібні залізобетонні балки з попередньо напруженою арматурою довжиною 36 метрів. Це – рекордна довжина балок такого типу, що були вироблені в Україні. Раніше українські компанії виготовляли балки з максимальною довжиною 33 метри. Монтаж саме цих балок ви можете побачити у моєму відео-огляді нижче.

Доречі, в проекті будівництва нового вантового мосту через Дніпро у Кременчуці закладені балки цього типу довжиною 42 метри! Підрядник, турецька компанія “Догуш”, планувала оголосити тендер на виробництво цих балок серед українських компаній. А якщо жодна з них не надала б своїх пропозицій, то турки мали завезти власне устаткування для випуску в Україні таких балок. Можемо припустити, що постачанням цих виробів виключно на власний проект це б не обмежилося, і в подальшому вони б створювали конкуренцію українським виробникам мостових залізобетонних конструкцій. Тож влучні експерименти “Містіндустрії” зі збільшенням довжини І-подібних попередньо напружених балок, що стали вимушеною відповіддю на виклики військового часу, можуть стати хорошим доробком на майбутнє для всієї мостової інтустрії України. Цілком ймовірно, що коли будівництво мосту в Кременчуці відновиться та буде нагальна потреба у 42-метрових балках, то в нас вже буде кому їх виробляти.

Крайні прогони 1-2 та 3-4 бородянського мосту мають довжину по 33 метри. Перший вже звільнили від тепляка. На ньому забетонована розподільча плита з консолями та тротуарні блоки. Також встановили та закріпили деформаційний шов українського виробництва, які виготовляє в Дніпрі компанія ТОВ “Маурер Україна”. Шов залишилося лише забетонувати.

Одразу після завершення монтажу балок середнього прогону мостовики планують розпочати встановлювати балки на останній. Всі вони вже виготовлені та зберігаються на заводі-виробнику. Процес має розпочатися цими днями, коли виходить новина.

Також, не чекаючи завершення процесу монтажу, RDSівці розпочинають монтаж плит незйомної опалубки на вже встановлені балки, щоб якомога швидше почати в’язку каркасу під майбутню плиту. Погодні умови, схоже, обіцяють бути сприятливими. Тож плиту на обох прогонах планують бетонувати одночасно. Це буде суцільна плита на всю прогонову будову, що стикуватиметься з раніше забетонованою її частиною через арматурний каркас та “холодний стик” бетону.

На підходах до мосту за минувший з мого останнього відео-огляду місяць теж відбулися зміни. Дорожники групи компаній “RDS” трохи підняли їх через те, що сам міст буде вищим за попередній. Вони перевстановили бордюри та заасфальтували підходи з обох боків нижнім вирівнюючим шаром асфальтобетону. Також вже встановлені вісім ЛОСів (локальні очисні споруди) виробництва української компанії ТОВ “Водаленд Україна”, які мають фільтрувати дощову воду з прогонової будови мосту та підходів до нього від домішків легких нафтопродуктів. На підходах вже облаштовані зливоприйомники, труби, що відводять воду до ЛОСів, водоскиди очищеної води та струменегасники, які запобігатимуть розмиву земполотна.

Монолітний залізобетонний міст з постнатяжною арматурою біля Бородянки, який був побудований до “Євро-2012”, висадили у повітря російські загарбники. У квітні 2022 року дорожники ПП “Автомагістраль” зробили тут перший тимчасовий переїзд з будівельного сміття. Доречі, під час зйомки останнього огляду, я отримав уточнюючу інформацію. Як з’ясувалося, після “Автомагістралі” цей переїзд ще два рази досипали працівники ДП “Київський Облавтодор”, оскільки його вертикальна геометрія не дозволяла вільно долати його завантаженим довгомірам. Наприкінці літа з влаштування нового тимчасового об’їзду та розбирання залишків зруйнованого мосту розпочалася капітальна відбудова, за якою ми з вами зараз спостерігаємо. Терміни завершення робіт поки що не називаються. Відомо лише, що до кінця поточного 2023 року міст точно має бути готовим.

Як відбувався процес монтажу балок, – дивіться у відео-огляді.

Дивитися відео зараз:

З останніх новин з Київської області на нашому сайті: триває підготовка до відбудови мосту через канал біля Осещини на дорозі на Чернігів Р-69, в Бучанському районі відбудовують міст через р.Буча на місцевій дорозі, на початку березня мали відео-огляд капітальної відбудови мосту на трасі М-07 в Гостомелі. “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар