Івано-Франківський, Коломийський та Косівський райони, Івано-Франківська область

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області повідомила про ремонтні роботи на трьох мостах через Дністер на державних дорогах області: регіональній дорозі ♦ Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський” біля с.Устечко (Коломийський район; с.Устечко належить до сусіднього Чортківського району Тернопільщини, а сам міст сполучає дві області),  національній трасі ♦ Н-18 “Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль” біля с.Нижнів Івано-Франківського району та на національній трасі  ♦ Н-09 “Мукачево – Львів” у місті Галич (також Івано-Франківський район). На початку лютого Служба повідомляла також про роботи на мості через річку Волиця в селі Черганівка на дорозі ♦ Р-20 “Тязів – Старі Кути” у Косівському районі області.

Головним чином мова йде про ремонт дорожнього покриття на зазначених мостах. Шляхові бригади ліквідовують вибоїни, які утворюються у верхньому асфальтобетонному шарі, зокрема – біля деформаційних швів мостів. Дорожнє покриття цих мостів не замінювалося протягом останніх років. Тому утворення пошкоджень відбувається перманентно через зимові погодні умови та транспортне навантаження споруд. Фахівці Служби автодоріг постійно моніторять ситуацію і намагаються своєчасно вживати відповідних заходів. Роботи проводять працівники компанії “ПБС”, яка здійснює експлуатаційне утримання більшості доріг області. При ремонті застосвуються регенеровані та холодні бітумомінеральні суміші, які можна використовувати при температурі від +5 °С до -10 °С та при підвищеній вологості повітря.

Користуючись нагодою, хочу зазначити, що міст через Дністер біля Устечка є досить цікавим за своєю конструкцією та розташований в дуже мальовничому оточенні. Після Перемоги України над росією раджу тим, хто раніше там не був, обов’язково відвідати ці місця. Під час своїх багаточисленних оглядацьких відряджень у 2021 році я проїжджав цим мостом. І хоча жодних ремонтних робіт на ньому не проводилося, не зміг втриматися від того, щоб зафільмувати його. Огляд з дуже атмосферною аерозйомкою нині доступний на моєму каналі. Міст мали ремонтувати у 2022 році, але російська навала цьому завадила.

Крім ремонтних робіт, після опадів експлуатаційні бригади проводять розчищення проїзної частини мостів, а також тротуарів від снігу. На шляхопроводах також важливо своєчасно ліквідовувати льодяні нарости, щоб попередити їх падіння на рухомий склад залізниць та автівки, що рухаються під ними.

На останньому зі згаданих мною мостів, у с.Черганівка на дорозі Р-20, провели перебетонування тротуарних блоків та оновлення проїзної частини мосту, а також замінили перильну і бар’єрну огорожу.

У своєму дописі Служба автодоріг зазначила, що протягом 2022 року були проведені роботи з підтримання належного технічного експлуатаційного стану:
  • на двох мостах у селі Микуличин дороги Н-09 “Мукачево – Львів” оновлено тротуари, перильне огородження та відкрилки, а на підходах до мосту в Делятині – підпірну стінку;
  • оновлено перильне огородження на мостах у Надвірній дороги Н-09 “Мукачево – Львів” та Гошеві, що на дорозі Н-10 “Стрий – Мамалига”;
  • відремонтовано покриття деформаційних швів на мостах у селі Нижнів дороги Н-18 “Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль” та в Хуторі-Будилові на Р-20 “Тязів – Старі Кути”;
  • на дорозі Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський” відремонтовано тротуари, перильне огородження та опори мостів у Ворохті, тротуари і перильне огородження мосту в Старому Гвіздці та елементи вантового мосту у Криворівні;
  • на мості в Середньому дороги Р-84 “Бібрка – Калуш – Бурштин” відремонтовано тротуари, перильне огородження та проїзну частину мосту, а в селі Росільна на дорозі Т-09-02 “Креховичі – Дзвиняч” – прогонову будову мосту та покриття.

З міркувань безпеки працівників, через можливі ракетні обстріли регіону росією, не про всі роботи повідомлялося у відкритому інформаційному просторі. Також Служба збирається найближчим часом розпочати роботи на мості в селі Верхній Вербіж, що на дорозі Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський”.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: в останні дні січня Франківська САД повідомляла про ремонт підпірної стінки на гірській частині траси Н-09. У Делятині САД разом з місцевою громадою реалізувала проект з покращення комфорту та безпеки руху для пішоходів уздовж траси, що проходить через населений пункт. З початку нового 2023 року на трасі М-30 (М-12) вже тривають роботизавершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили ще один міст – через річку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар