Харківська область

Літо стрімко наближається до осені, а там і зима невдовзі. Дорожники Харківщини вже зараз розпочали підготовку до морозів, лагодячи системи водовідведення на пріоритетних (найбільш завантажених) державних дорогах області.

Поверхневий водовідвід з проїжджої частини доріг є важливим чинником у забезпеченні безпеки руху як в теплу пору року, так і, особливо, під час заморозків та морозів. Адже він запобігає утворенню льоду на поверхні дороги. Також відведення талої та дощової води з дороги допомагає уникнути замокання земляного полотна та руйнації дорожнього одягу під час заморозків. Через це треба своєчасно приводити до ладу пошкоджені елементи систем водовідведення на дорогах, які нещодавно ремонтувлися та будувалися. Також дорожники добудовують недостатні водовідводи на дорогах, які лише очікують ремонту.

Серед іншого дорожні працівники встановлюють та поправляють прикрайкові і поперечні лотки, роблять водоскиди, прочищують та лагодять водопропускні труби, водостічні ґратки та колодці, прочищують існуючі та нарізують нові бічні водовідвідні канави та кювети. Роботи тривають одночасно на шести державних дорогах області:

 • ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський”;
 • ♦ М-29 “Харків – Красноград – Перещепине – Дніпро”;
 • ♦ Р-78 “Харків – Зміїв – Балаклія – Горохуватка”;
 • ♦ Т-21-06 “М-03 – Старий Мерчик – Мурафа – Краснокутськ”;
 • ♦ Т-21-11 “Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук”;
 • ♦ Т-21-23 “Межа Харківської області – Краснокутськ – Р-46”.

З інших нещодавніх новин з Харківщини маємо: завершені роботи на  трасі М-03 на ділянці від с. Новий Коротич до смт. Пісочин. Трошки розповідав вам про контроль якості виконаних робіт на тій же трасі М-03, а також про ремонтні роботи на трасі М-18.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Готуємося до зими влітку: відновлюємо систему поверхневого водовідведення на автомобільних дорогах Харківщини

? Поверхневий водовідвід – це інженерна система, головною метою якої є своєчасне видалення талих і дощових вод з ділянки дороги.
? Подбати про безпеку руху в осінньо-зимовий період маємо заздалегідь. Вже зараз дорожні бригади займаються відновленням та улаштуванням водопропускних споруд, водночас очищують та ремонтують водовідвідні лотки та труби.
? Спеціальні елементи та споруди (прикрайкові і поперечні лотки, бічні водовідвідні канави) в подальшому допоможуть запобігти перезволоженню земляного полотна внаслідок дії стічних вод.
? Роботи проводяться на автомобільних дорогах пріоритетного напрямку з великою інтенсивністю руху:
 • М-03 Київ-Харків-Довжанський;
 • М-29 Харків-Красноград-Перещепине-Дніпро;
 • Р-78 Харків-Зміїв-Балаклія-Горохуватка;
 • Т-21-06 /М-03/ -Старий Мерчик-Мурафа-Краснокутськ;
 • Т-21-11 Чугуїв-Печеніги-Великий Бурлук;
 • Т-21-23 Межа Харківської області-Краснокутськ-/Р-46/.
? Сьогодні якісне водовідведення на автомобільній дорозі, окрім підвищення безпеки руху транспортних засобів, забезпечить довговічність конструкції земляного полотна та дорожнього одягу.
❗️ Нагадуємо, що у зв’язку з агресією росії проти України свою роботу зосередили виключно на експлуатаційному утриманні автошляхів державного значення. Всі будівельні та ремонті проєкти поставили на паузу до нашої Перемоги.
Виконуємо роботи, які є вкрай необхідними, для того щоб не було аварійності і аварійної ямковості. Враховуючи складне економічне становище в країні під час военного стану, використовуємо як умога менше коштів і спрямовуємо їх лише для підтримання безпечного проїзду.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар