Чернівецька область

Як повідомила Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, на минулому тижні дорожні бригади ДП «Чернівецький облавтодор» працювали на трьох автомобільних дорогах області, виконуючи комплекс різноманітних робіт з зимового утримання.

Так на регіональній дорозі ♦ Р-62 “Криворівня – Усть-Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці” у Вижницькому районі приводили до ладу систему водовідведення уздовж Судилівського спуску. Зараз таку роботу проводять в різних областях України, але особливої уваги їй приділяють у гірських та передгірських районах. Судилівський спуск – це мальовнича серпантинна гірська ділянка дороги в напрямку Буковинських карпат, протяжністю близько кілометра. Вона розташована на 44-45 кілометрах траси Р-62 в межах Вижниці. В 2021 році дорога була відремонтована в рамках програми “Велике Будівництво”. Зокрема, тут була влаштована нова система водовідведення. Але, в гірській місцевості при сильних зливах водозливи, водозбірні та водовідводні лотки часто замулюються. Тож їх необхідно чистити, щоб не допустити розмивів та підтоплень.

В тому ж Вижницькому районі в межах Вашківецької ОТГ на територіальній дорозі ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт»” дорожники ліквідовували аварійну ямковість. Нагадаю, що це та сама дорога, частина якої біля КПП «Шепіт» зараз реконструюється, про що я неодноразово інформував вас у наших новинах. Але, роботи з реконструкції ведуться на протилежному кінці дороги, в Карпатах.

Нарешті, на дорозі ♦ Р-63 “Н-03 – Вартиківці – КПП «Сокиряни»” неподалік населеного пункту Селище Сокирянської громади Дністровського району ремонтують тросове огородження на ділянці дороги.

Також Служба автодоріг зазначила, що в усіх районах області зараз виконуються роботи з вирубки порослі та чагарників вздовж смуг відведення доріг державного значення. Таким чином покращується видимість для водіїв (т.з. “трикутник видимості”) та підвищується безпека руху.

З Буковини останім часом мали такі новини: у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлюють до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено, на під’їзді до МПП “Красноїльськ” побудували 7 кілометрів бетонної дороги, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар