Хмельницька та Чернівецька області

Траса Н-03 "Житомир – Чернівці" на мапі. GoogleТраса національного значення  ♦ Н-03 “Житомир – Чернівці” має протяжність 336,1 км. та проходить через три області: Житомирську, Хмельницьку та Чернівецьку. Останніми днями маємо три новини з двох областей, що стосуються робіт з нанесення дрожньої розмітки на різних ділянках цієї дороги.

І в Чернівецькій, і в Хмельницькій областях минулого року на автодорозі Н-03 робилися ремонти в межах національної програми “Велике Будівництво”. Певні ділянки вдалося завершити, інші ж були залишені на 2022-й рік і доробити ремонт на них завадила російська навала.

Зокрема, Чернівецька обласна САД зазначає у своєму дописі на FB-сторінці, що в нижньому шарі асфальтобетону залишився недовершеним 7-кілометровий відтинок на обході міста Хотин. На поточний рік планувалося фінальне асфальтування, влаштування з’їздів та примикань, укріплення узбіч. Оскільки капітальні роботи зараз, під час війни, державою не фінансуються, то чернівецькі дорожники протягом літа займалися ямковими ремонтами та іншими заходами щодо утримання дороги та підвищення безпеки руху. Так на сьогодні на Н-03 вже поновлено 46,2 км. поздовжньої дорожньої розмітки. Загальна ж довжина дороги по області складає 57 км. Також оновили фарбу на стрілках, острівцях безпеки, осьових лініях та направляючих острівках на перехрестях та примиканнях. Робота продовжується.

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області в останній день серпня повідомила про роботи з оновлення розмітки та механізований покіс трави на трасі Н-03, але без зазначення ділянки. Ці роботи теж тривають з літа і поступово просуваються на нові ділянки. Так в середині серпня ми з вами вже мали аналогічну новину: тоді оправцьовувалася частина дороги протяжністю 4 км. поблизу Хмельницького (174-178 км.). Роботи виконувало ДП “Хмельницький облавтодор”. І от, наразі, свіже повідомлення: на ділянці між селами Пашківці та Веселівка дорожники малюють тимчасову дорожню розмітку фарбою жовтого кольору. Це означає, що ця ділянка так само ремонтувалася, але не була завершена. Виконавець робіт на цей раз не зазначається. Загальна довжина дороги на території Хмельниччини становить 118 км.

Як ми можемо побачити на світлинах з усіх трьох повідомлень, роботи відбуваються на оновлених ділянках та стан дороги тут відмінний.

З Буковини останім часом мали такі новини: на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах продовжують будувати підпірну стіну з габіонів, а на МПП “Порубне” на трасі М-19 регулярно влаштовують прибирання, вивозячи щотижня по 60 тонн сміття від наших громадян, перетинаючих україно-румунський кордон. На Хмельниччині тим часом відновлювали мости на територіальній дорозі Т-06-12 та наводили лад на інших державних дорогах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар