Чернівецький район, Чернівецька область
На Буковині незабаром планують нарешті відкрити два оновлених міжнародних пункти пропуску «Красноїльськ» та «Дяківці» на україно-румунському кордоні. Про це з посиланням на заступника міністра інфраструктури України Мустафу Найєма повідомила Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області.
МПП «Дяківці» планують відкрити у середині жовтня 2022 року. Працювати він буде у цілодобовому режимі і буде пішохідно-пассажирським, включно з автобусами. Дата остаточного відкриття МПП «Красноїльськ» поки що не називається, оскільки крім готовності з українського боку, дообладнати свою частину має ще румунська сторона. Справа в тому, що донедавна МПП планувався, як транскордонний перехід для легкового транспорту. Через зміну логістичних потреб України у зв’язку зі збройною агресією росії, прийняте спільне рішення зробити його вантажно-пасажирським. Попередньо відомо, що запускати рух через кордон планують в два етапи. В жовтні очікується, що через МПП «Красноїльськ» поїдуть транспортні засоби вагою до 7,5 тонн та порожні вантажівки. Це має частково розвантажити сусідній вантажний пункт пропуску «Порубне», який знаходиться на відстані 33 км. та покищо є єдиним вантажним МПП поблизу. Другим етапом, після необхідного дообладнання, МПП вже запрацює, як повноцінний вантажний перехід.
Вчора я оприлюднив на сайті новину про продовження ремонтних робіт на дорозі Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”. Частину дороги відремонтували в минулому році в межах національної програми “Велике Будівництво”, яка, зокрема, передбачала розбудову прикордонної дорожньої мережі та відкриття нових міжнародних пунктів пропуску на кордонах з країнами ЄС. Тепер всі роботи з ремонту під’їзних шляхів і реконструкції самих пунктів виокремили в проект “Відкритий кордон”, який є вже не національним, а міжнародним.
Також у 2021 році Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області капітально відновила 5 км автодороги Т-26-04 “Чернівці – Герца – КПП «Дяківці»”, власне, підїзд до МПП від м.Герца. Дорога тут була розширена, щебеневе покриття на ній замінили асфальтобетонним. Тепер вона належить до 4 категорії. Також були відремонтовані 9 штучних споруд і 36-метровий міст, виконані роботи з організації дорожнього руху.
Трохи історії
Я не випадково у вступній частині до цієї новини застосував слово “нарешті”. Адже обидва пропускні пункти розпочали реконструювати ще у 2013 році. Тоді це робилося за рахунок європейських грантів. Втім, не зважаючи на “європейський курс” держави після подій 2013-2014 років, у 2015-му обидва проекти були “заморожені”.
У 2019-2020 роках про відновлення реконструкції велося багато розмов, але процес вдалося зрушити з місця лише у 2021-му під егідою вищезгаданої програми “Велике Будівництво”. Саме тоді були відремонтовані дороги, а готовність самих пунктів вийшла в фінальну стадію. З початку 2022 року планувалося відкрити обидва пункти пропуску, але плани відкоригувала велика війна. Проте, вже влітку стартував проект “Відкритий кордон”, який почав стрімко набирати обертів за рахунок долучення до його реалізації міжнародних партнерів України. Тож, це дає надію очікувати найближчим часом благополучного завершення “епопеї «Красноїльська» та «Дяківців»”.
З Буковини останім часом мали такі новини: 16 вересня запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлювали дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.