Канівський район, Черкаська область

В середині серпня я сповіщав про те, що на Черкащині підрядники “Укравтодору” працюють на випередження та монтують тимчасовий чеський міст на трасі ♦ Р-10 “Канів – Черкаси – Чигирин – Кременчук” поряд з аварійним мостом 50-х років, який, хоч і не постраждав від війни, але може обвалитися будь-якої миті. Сьогодні, 4 жовтня 2022 року, “Укравтодор ” у своєму дописі повідомив, що мостом вже рухається транспорт.

Міст на дорозі Р-10 був визнаний аварійним і стояв в плані капітальних ремонтів на 2022-й рік. Його мали відремонтувати в комплексі робіт з приведення до ладу траси від Канева до Черкас. Ці роботи тривають ділянками вже протягом останніх двох років в межах національної програми “Велике Будівництво”. Старий міст, на якому вже діяли обмеження по вазі транспорту, у будь-яку мить міг зазнати несподіваних руйнувань. І це негативно вплинуло б на логістику одразу у трьох областях: Черкаській, Кіровоградській та Полтавській.

Отже, протягом серпня та вересня поточного року на річці Росава поблизу с.Гамарня мостовики групи компаній “АВТОСТРАДА” змонтували один з чотирьох тимчасових металевих мостів, що були надані Україні урядом Чеської Республіки. Крім встановлення мостових конструкцій, облаштовані насипи та зроблені асфальтовані під’їзди до мосту, забезпечено водовідведення. Попереду – нанесення дорожньої розмітки та встановлення знаків, але міст вже експлуатується.

Міст має довжину 36 метрів, фермну металеву конструкцію, дерев’яний настил основного проїзду та один консольний тротуар з зовнішнього боку ферми. Також повідомляється, що це вже другий міст з тих, що були надані Чехією, який змотовано в Україні. Перший зібрали десь на просторах Київщини.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар