Чернігівська область

Траса Т-25-19 на мапі. © GoogleСлужба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про ремонтні роботи на державній дорозі територіального значення ♦ Т-25-19 “Холми – Авдіївка – Оболоння”. Дорога не ремонтувалася понад 50 років. Минулого 2021 року, в межах програми “Велике Будівництво”, було проведено її середній поточний ремонт на двох ділянках загальною протяжністю 15 км.: 3 км. – в районі с. Авдіївка та 12 км. – від с. Хлопяники в сторону с. Холми. Загальна протяжність дороги складає майже 37 кілометрів. Роботи тоді проводила компанія ПрАТ “ШБУ №82”. Крім самої дороги ремонтувалися три штучні споруди (у тому числі міст через річку Кістер) та водопропускні труби.

Стан дороги був такий поганий, що, за мирних часів, навіть ямковий ремонт не давав змоги безпечно нею користуватися. Цього року ремонтні роботи мали продовжити до повного завершення. Але, через війну, довелося повернутися до ямкових ремонтів гарячим асфальтобетоном, а також до перекриття зовсім поганих ділянок суцільним тимчасовим шаром твердого покриття на основі зворотніх матеріалів – “фрези”.

Цю ж новину повідомив у себе і “Укравтодор”, додатково нагадавши, що протягом липня 2022 року були відремонтовані ямковим ремонтом та “фрезою” ще три територіальні дороги області. У Ніжинському районі за допомогою відфрезерованих матеріалів відремонтували ділянки доріг Т-25-14 “Ніжин – Бахмач – Дмитрівка” та Т-25-51 “М-02 – Заньки”. А також ремонтувалася Т-25-27 “Бобровиця – Свидовець – Новий Биків – Ічня” від Монастирища в сторону Ічні. Про перші дві я писав у окремій публікації. Про ремонт третьої – в окремій, трохи раніше.

Територіальні дороги Чергінівської області почали відновлюватися у останні роки. До того багато з них не ремонтувалося дисятиліттями. Але, у військовий час приведення їх до ладу стало надважливим питанням. Адже багато центральних доріг та мостів області постраждали від бойових дій під час російської навали на Сіверщину. І весь рух транспорту вимушено розосередився по другорядним невеличким дорогам, які й без того мали кепський стан, а тепер і зовсім стали “вбитими”.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Проводимо аварійний ремонт ще однієї дороги територіального значення, покращуємо проїзд на північному сході Чернігівської області.

? Тривають роботи на автошляху Т-25-19 Холми – Авдіївка – Оболоння. Працює бригада на ямковому ремонті гарячим асфальтобетоном.
? Просимо водіїв звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху у місцях проведення ремонтних робіт.
? Дорожнє господарство області продовжує роботу з покращення проїзду автошляхами області в умовах обмежень воєнного стану. Після деокупації, на початку квітня маємо 680 км пошкоджених доріг та 25 мостів. Нині поступово, за дозволу військових, відновлюємо сполучення та покращуємо проїзд для доставки товарів першої необхідності для жителів Чернігівської області.
? Зазначимо, в області триває робота з розмінування територій. Від початку бойових дій на території Чернігівської області працівники ДСНС вилучили майже 36 тисяч вибухонебезпечних предметів. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись небезпечні предмети. Закликаємо учасників дорожнього руху бути обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар