Чернігівська область

На наш сайт багато новин  надходить з Чернігівщині. Її автотранспортна інфраструктура суттєво постраждала в період активних бойових дій після розбійницького нападу на Україну російських загарбників в лютому-березні 2022 року. В області було пошкоджено 680 км. доріг та 25 мостів, якими опікується держава. Зараз в області активно відновлюються дороги та переправи через річки, порушені війною. Також приводяться до ладу дороги, які не зазнали бойових ушкоджень, але їхнє значення зросло саме з початком війни, як альтернативних шляхів сполучення, постачання та евакуації.

Однією з таких доріг є територіальна траса ♦ Т-25-27 “Бобровиця – Свидовець – Новий Биків – Ічня”. Вона зв’язує між собою колишні районні центри Чернігівщини (до адміністративно-територіальної реформи 2020 року) Бобровицю та Ічню, і дає їм вихід на одну з провідних національних трас в цій місцині – Н-07 “Київ – Суми – Юнаківка”, а також на трасу Р-67 “Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин”. До 2020 року вся дорога Т-25-27 була, як кажуть в народі, просто “вбита”, не зважаючи на своє важливе значення. В 2020-21 роках Служба автомобільних доріг у Чернігівськії області, в межах програми “Велике Будівництво”, розпочала її ремонт і привела до ладу 45-кілометрову ділянку між селами Монастирище та Новий Биків. Одночасно капітально ремонтувалася і траса Н-07. Докладний відео-огляд її ремонту на території області я показував на моєму каналі в грудні 2021 року і мої постійні глядачі могли його побачити. Нажаль, зараз, протягом військового часу, цей огляд закритий для перегляду і ознайомитися з ним не можна до нашої Перемоги.

Ремонт дороги Т-25-27 на 17-кілометровому відтинку Монастирище – Ічня (дивіться позначення цієї ділянки на мапі внизу) планувався на поточний 2022 рік. Ці плани, як і багато інших подібних, довелося відкласти через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Але дорога конче потрібна в проїзному стані саме зараз, тому Чернігівська САД знайшла можливості провести її ямковий ремонт. Великі латки влаштовуються гарячим асфальтобетоном, а малі – пневмо-струменевим методом. Також відновнюються та укріплюються майже відсутні узбічча.

Нещодавно в нас були інші новини з Чергінівської області про ремонти траси Р-67 та М-02 з під’їздами до неї. Також днями було відкрито пряме автомобільне сполучення між Києвом та Черніговим по трасі М-01.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівськії області:

Покращуємо проїзд дорогою Т-25-27 Бобровиця – Свидовець – Новий Биків – Ічня на ділянці від Монастирища в сторону Ічні

? У 2020-2021 році були проведені роботи з поточного середнього ремонту 45 км цієї траси від села Монастирище до села Новий Биків. Аби проїхати цю ділянку раніше водіям треба було витратити майже годину, місцями дорога була зруйноване вщент. У 2021 році врешті решт з’явилось нове покриття з посиленою основою.
? У 2022 році аналогічні роботи мали проводитись на решті напрямку від Монастирища в бік Ічні. На жаль, через повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ, вони так і не розпочались.
? Розуміючи важливість цієї дороги територіального значення, яка поєднує центри громад та дає виїзд на інші траси національного та регіонального значення, зараз проводимо аварійні роботи для покращення проїзду. Виконується ямковий ремонт гарячим асфальтобетоном та пневмо-струменевим методом. Також плануємо та укріплюємо узбіччя.
? Нагадаємо, в результаті бойових дій на території Чернігівської області пошкоджено покриття на 680 км доріг та 25 мостів.
? Після деокупації області з квітня дорожники активно працюють над відновленням автомобільних сполучень. Біля половини зруйнованих мостів вже забезпечений проїзд за допомогою будівництва тимчасових об’їздів. Водночас проводяться аварійні роботи на покритті автомобільних доріг. Першочергова увага дорогам міжнародного, національного та регіонального значення. Поступово переходимо і на дороги територіального значення, де через обірвані по області транспортні сполучення зараз суттєво збільшується транспортний потік.
? Просимо водіїв звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху у місцях проведення ремонтних робіт.
? Наразі в області триває робота з розмінування територій. Від початку бойових дій на території Чернігівської області надзвичайники вилучили понад 31 тисячу вибухонебезпечних предметів. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети. Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар