Чернігівська область

Траса Т-25-14 на мапі. © GoogleСлужба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомляє про ремонтні роботи на державній дорозі територіального значення ♦ Т-25-14 “Ніжин  – Бахмач – Дмитрівка”. Ця дорога проходить Чернігівською областю більшою частиною паралельно трасі М-02 – від Ніжина (від перехрестя з Р-67) до Бахмача. А потім відвертає перпендикулярно – до Дмитрівки, йдучи майже паралельно до границі Сумщини. Поєднує два райони області: Ніжинський та Прилуцький. Має протяжність 100,6 км. Також більша частина дороги (від Крут до Дмитрівки) та оточуюча її місцевість перебували під російською окупацією в лютому-березні цього року.

Після вигнання з Чернігівської області російських окупантів, за згодою військових, Чернигівська САД почала ремонтувати дорогу. Т-25-14 має значення як частковий “дублер” М-02 та дорога, що сполучає багато громад.

Дорога Т-25-14 мала незадовільній стан дорожнього покриття. Тож її покривають суцільним шаром вторинного асфальтобетону. Тобто, використовується “фреза”, отримана при ремонті інших доріг. Головним чином – з М-02. До неї додаються необхідні домішки, після чого ця суміш укладається асфальтоукладчиком і ущільнюється катками. В результаті виходить низькоякісне асфальтобетонне покриття, головна перевага якого – дешевизна. Це – тимчасовий “компромісний” варіант ремонту, що дозволяє, в умовах браку коштів, швидко відновити великі протяжності доріг.

Хоча Чернігівська САД традиційно не називає виконавців робіт у своїх повідомленнях, але з високою вірогідністю можна припустити, що це – ГК “АВТОСТРАДА”, оскільки компанія працювала на дорогах поряд з Т-25-14: на Р-67 та на М-02 і має великі запаси “фрези”. До того ж, раніше повідомлялося, що фірма виконує подібні роботи на територіальних дорогах області саме з використанням зворотніх матеріалів. Очікуємо на публікацію від “АВТОСТРАДИ”.

Траса Т-25-51 на мапі. © GoogleЩе одна дорога, яка нещодавно відремонтована в аналогічний спосіб – Т-25-51 “М-02 – Заньки”. Це – зовсім коротенька дорога завдовшки всього 6 км., яка поєднує село Заньки з трасою М-02 у Малій Кошелівці. Цікаво, що за Малою Кошелівкою дорога продовжується до того ж таки Ніжина, але вже без індексу. Чи робилися якісь роботи на цьому продовженні – наразі невідомо.

Також, за іншим повідомленням Чернігівської обласної Служби автодоріг, на цьому тиждні, з 11 по 15 липня, в області виконувалися ті чи інші дорожньо-ремонтні роботи на наступних державних трасах:

  • М-01 “Київ – Чернігів – Нові Яриловичі”
  • Н-28 “Чернігів – Городня – Сеньківка”
  • Р-69 “Київ – Вишгород – Десна – Чернігів”
  • Т-25-17 “Короп – Нехаївка – Шабалинів”
  • М-02 “Кіпті – Глухів – Бачівськ”
  • Р-61 “Батурин – Конотоп – Суми”
  • Т-25-26 “Ніжин – Бобровиця – Нова Басань”
  • Т-25-14 “Ніжин – Бахмач – Дмитрівка”.

Переважно на них проводили ремонт дорожнього покриття накладанням латок з гарячого асфальтобетону, а також ремонтували малі вибоїни пневмо-струменевим методом. На дорозі Р-69 укладали суцільний шар асфальтобетону на ще одній аварійній ділянці. Лабораторія САД відібрала керни (проби) асфальтобетону на вже відремонтованих ділянках.

С липневих новин з Чернігівщини на нашому сайті: на початку місяця відкрито легковий проїзд між Києвом та Черніговим по трасі М-01, тривають роботи на Р-69 в напрямку Києва, по якій зараз можна проїхати вантажівкою. Ремонтуються інші регіональні та територіальні шляхи. На дві новини мали посилання в тексті цієї статті. Взагалі ж, Чернігівська область, як найбільш постраждала від російського нашестя з тих, які зараз можна відновлювати, тепер у нас є лідером по кількості позитивних інфраструктурних новин. Повну добірку можна прочитати за цим посиланням.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Покращуємо проїзд ще на одному шляху територіального значення у Ніжинському районі, використовуючи зворотні матеріали, отримані в ході дорожніх робіт.

?Так звану “відфрезеровку” зараз укладаємо на окремих ділянках маршруту Т-25-14 Ніжин – Бахмач – Дмитрівка. За аналогічною технологією вже покращений проїзд дорогою Т-25-51 /М-02/ – Заньки.
?Дорожнє господарство області продовжує роботу з покращення проїзду автошляхами області в умовах обмежень воєнного стану. На 2022 рік було заплановано чимало робіт з капітального ремонту доріг та мостів в області. На жаль, через вторгнення окупантів на територію Чернігівщини наприкінці лютого, всі розпочаті минулоріч та заплановані на цей рік проекти з ремонту шляхів у Чернігівській області призупинені. Після деокупації, на початку квітня маємо 680 км пошкоджених доріг та 25 мостів. Нині в умовах військового стану відновлюємо сполучення та покращуємо проїзд за допомогою тимчасових рішень.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар