Чернігівська та Хмельницька області

Останніми днями з різних областей України надходять новини про роботи з оновлення дорожньої розмітки на державних трасах. Нещодавно я вже позповідав вам про таку роботу у Волинській області та на Кіровоградщині. Тож, щоб не “плодити” на сайті схожих публікацій, цю новину вирішив зробити у форматі “2 в 1”. В ці дні роботи тривають на автодорозі  ♦ М-02 “Кіпті – Глухів – Бачівськ” на Чернігівщині та на трасі ♦ Н-03 “Житомир – Чернівці” – на Хмельниччині.

Якщо у обивателів-пішоходів можуть виникнути питання, чи на часі зараз робити таку роботу, то будь-який водій, що пересувається міжміськими трасами, впевнено відповість: робити треба! Наявність помітної дорожньої розмітки значно зменшує аварійність на дорогах, особливо у нічну пору та у негоду. Якщо вже Україна вимушено несе людські втрати через збройну агресію росії, то смерті та каліцтва через ДТП на автошляхах у мирних регіонах – це безґлуздя. Тому дорожні служби докладають максимум зусиль, щоб цього уникнути.

Чернігівська САД протягом попередніх місяців організувала відновлення автодороги М-02 “Кіпті – Глухів – Бачівськ” в межах коштів, що виділялися на експлуатаційне утримання дорожньої мережі. Було усунуто понад 81,5 тисяч м2 аварійної ямковості, частина якої виникла через природній знос, частина – через підвищене навантаження траси, коли інші шляхи були зруйновані та небезпечні, частина – військові пошкодження під час бойових дій на території області. Про ці роботи я неодноразово розповідав вам раніше. Траса мала оновлюватися цього року в плановому порядку, але війна скоригувала плани дорожників. В межах області вона має протяжність 145 км. Зараз на дорогу наноситься вісьова розмітка та червоно-білі контрастні пішохідні переходи.

Цікава новина щойно надішла до мене від моїх підписників. Група компаній “АВТОСТРАДА” наразі проводить роботи з розбирання завалів на зруйнованому 25 лютого 2022 року мості через річку Сейм біля Батурина на тій таки трасі М-02. Офіційних повідомлень з цього приводу мені знайти поки що не вдалося, тож невідомо, чи є вже рішення відбудовувати цей міст. Або ж, це лише подготовчі роботи на далеку перспективу. Але, мостовики працюють.

Хмельницька САД подає свою новину більш деталізовано. Дорога Н-03 “Житомир – Чернівці” на території Хмельниччини має протяжність 118 км. Роботи зараз проводяться поблизу Хмельницького на 4-кілометровій ділянці траси від 174 до 178 кілометра. Працює місцеве ДП “Хмельницький облавтодор”. Перелік робіт виконується той самий, що й у чернігівців.

Першу новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Завершуємо роботи з оновлення розмітки на автомобільній дорозі М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ. Як горизонтальної, так і червоно-білих пішохідних переходів.

? Раніше тут провели аварійний ремонт покриття. Понад 81, 5 тисяч квадратних метрів ямковості усунули. На окремих ділянках уклали суцільний шар покриття за допомогою асфальтоукладача.
? М-02 – одна з доріг, якою забезпечується доставка товарів першої необхідності до жителів центральних районів Чернігівської області.
? У 2022 році були заплановані роботи з поточного середнього ремонту цієї дороги. На ділянках зі старим зношеним покриттям після зими пішла прогресуюча ямковість, колійність та викришування.? Крім того, траса М-02 прийняла на себе удар на початку війни, як тільки окупаційні війська у лютому проникли на територію півночі України. Через бойові дії були певні інфраструктурні руйнування, пошкоджене покриття від танкових боїв.
Слідкуємо за станом дороги надалі. За необхідності, будуть виконуватись точкові ямкові ремонти.

Другу новину повідомила своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області:

Оновлюємо розмітку пішохідних переходів поблизу Хмельницького

? Підрядною організацією ДП “Хмельницький облавтодор” виконуються роботи з поновлення горизонтальної дорожньої розмітки на пішохідних переходах на ділянці автомобільної дороги Н-03 Житомир – Чернівці, км 174+229 – км 178+009, поблизу м. Хмельницький.
? Просимо водіїв бути уважними та обережними у місцях проведення дорожніх робіт. Звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись Правил безпеки дорожнього руху.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: