Чернігівський район, Чернігівська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, на головному на сьогоднішній день вантажному транспортному маршруті між Києвом та Черніговом ♦ Р-69 “Вишгород – Десна – Чернігів” відкрито рух першим з трьох тимчасових вантажних мостів виробництва французької компанії “Matière”, які були надані Чернігівській області Французьким центром подолання кризових явищ за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Служба автодоріг уточнює, що на дорозі Р-69 вже зібрані два таких мости. Обидва монтувала та облаштовувала підходи до них група компаній “АВТОСТРАДА”. Про роботи зі складання цих мостів я інформував вас раніше. Монтаж першого був завершений у лютому 2023 року. Після цього облаштували під’їзди, встановили дорожні знаки, а тепер, перед відкриттям, – провели випробування із залученням профільних фахівців ПП “НВФ “МОСТОПРОЕКТ”.

Другий міст почали монтувати наприкінці січня і він також вже готовий. Поки що рух ним заборонено, але незабаром його теж планують відкрити. Третій міст, за словами очільника Державного агентства відновлення (колишній “Укравтодор”) Мустафи Найєма, планують встановити на одній з державних доріг національного значення області. Підготовчі роботи вже ведуться, але монтаж можна буде розпочати лише після того, як спаде рівень води в Десні. Де саме планується змонтувати міст зрозуміти неможливо, оскільки жодна з національних трас Чернігівщини не перетинає Десну.

Три зазначені мости виробництва компанії “Matière” були передані Агентству відновлення для забезпечення сполучення ключовими державними дорогами Чернігівської області. Всі вони були виготовлені під конкретні місця установки, що не виключає їхнього подальшого використання в інших локаціях, коли необхідність на поточних в них відпаде. Мости мають довжину прогонової будови 68 (раніше повідомлялося про 40 м.), 34,2 та 23 метри. Ширина проїзної частини – 7 метрів. Виокремлені пішохідні тротуари відсутні. Мости монтуються без застосування спеціалізованої техніки, лише за допомогою автокранів вантажопідйомністю 25 тонн. З заводу на проїзну частину вже нанесено спеціальне дорожнє покриття, яке дозволяє їх використання одразу після монтажу та влаштування підходів.

Наразі відкрито 34-метровий трьохсекційний міст і готується до відкриття двосекційний 23-метровий.

З останніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: в Сновській громаді на місцевій дорозі відкрито третій тимчасовий французький міст, другий тимчасовий міст, наданий Управлінню капітального будівництва Чернігівської ОВА французькими партнерами, відкрито у Старому Білоусі. Тимчасовий французький міст змонтовано та відкрито у Новому Білоусі. Відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар