Чернігівська область

На замовлення Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, мостовиками компанії “Автомагістраль-Південь” відремонтованій один з кількох невеличких мостів на трасі ♦ М-01 “Київ – Чернігів – Нові Яриловичі”. Він був пошкоджений фугасною бомбою під час авіанальоту російських загарбників у березні 2022 року. Прогонова будова мосту складається з бетонних монолітних плит. Кілька з них були зруйновані вибухом. Плити вкладені на монолітних рігелях на стійках-палях.

Після того, як навколишня територія була обстежена саперами на предмет виявлення нерозірваних вибухонебезпечних предметів, мостовики виконали обстеження опор та замінили пошкоджені плити прогонів. Після цього була відновлена монолітна плита проїзду, встановлений дорожній борт з каменю, навішаний карнизний блок та замонолічені тротуарні блоки. Поверх плити була вкладена рулонна гідроізоляція і два шари асфальтобетону.

Траса М-01 була основним та найкоротшим шляхом з Києва до Чернігіва. У лютому поточного року з території Білорусі з КПП “Нові Яриловичи” на Чернігів та Києв посунули російські окупаційні війська. Траса зазнала значних ушкоджень через бойові дії: тут точилися запеклі танкові та артилерійські бої. Частину мостів на трасі було оперативно підірвано нашими захистниками, щоб затримати просування ворога. Інші мости постраждали внаслідок авіа- та артилерійських ударів росіян. На сьогодні прямий шлях між Черніговим та столицею є непроїзним. Автотранспорту доводиться діставатися столиці об’їзними дорогами.

За погодженням з військовими, Служба автомобільних доріг намагається відновити сполучення трасою М-01. В цьому їй допомагають військові інженери з ДССТ МОУ і цивільні мостобудівельники та дорожники. Вже відремонтовано один міст, влаштовано тимчасовий об’їзд поряд з іншим, розібрані рештки зруйнованого великого мосту через Десну на об’їзді Чернігова, йде підготовка до наведення тимчасової понтонної переправи через Десну на в’їзді в місто.

Загалом, за даними Чернігівської САД, у області від військових дій були пошкоджені 680 км. державних доріг та 25 мостів. Відбудова їх триває. Щоденно відновлювальні роботи йдуть на 9-ти трасах, про що я неодноразово інформував останніми днями моїх читачів у FB-групі. Також вчора САД повідомила про завершення ремонтних робіт на черговій ділянці трасі М-02 у Чернигівському та Ніжинському районах.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівськії області:

Відремонтовано один із пошкоджених під час бойових дій на Чернігівщині міст на дорозі М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі.

?Це мала штучна споруда на ділянці між Черніговом та Києвом, зруйнована вибухом по одній стороні проїзду.
?Спочатку територію обстежили та розмінували сапери, далі були прибрані завали зруйнованої штучної споруди, встановлені нові бетонні плити прогонової будови, зверху – шар гідроізоляції та асфальтобетон.
?Траса М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі прийняла на себе удар ще на початку повномасштабного вторгнення. Цим шляхом російські окупаційні війська проникли на територію України через білоруське КПП «Нові Яриловичі» і йшли в наступ на Київ та Чернігів.
?Через військові дії дорога зазнала серйозних руйнувань. Наприкінці лютого для стримування ворога частину штучних споруд було оперативно підірвано. Тут були постійні танкові бої та артилерійські обстріли. Наприкінці березня при блокаді Чернігова ворог скинув декілька фугасних авіабомб на міст через Десну, зруйнувавши на той момент єдине сполучення зі столицею.
?Дорога М-01 – це найкоротший транспортний зв’язок Чернігова з Києвом. Після деокупації області, з дозволу військових, проводимо окремі роботи по відновленню проїзду. Наразі по цій трасі:
? збудована одна тимчасова об’їзна дорога біля невеликого мосту;
? відремонтований один невеликий міст;
? проведений розбір завалів великого мосту через р. Десна на об’їзній Чернігова, робиться проект ремонту;
? планується відновлення руху по південному під’їзду до Чернігова через понтон.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар