Чернігівська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг в Чернігівській області, незабаром на державних дорогах Чернігівщини розпочнеться монтаж трьох металевих модульних тимчасових мостів від французької компанії “Matière”, які були подаровані області французьким державним оператором з координації гуманітарної діяльності “Центром з подолання криз та надання підтримки”.

Повідомляється, що мости були спеціально виготовлені для конкретних об’єктів Чернігівщини. Мостові комплекти вже доставлені до місць монтажу. Збирати та встановлювати на проектні місця мости будуть українські мостовики під наглядом французьких спеціалістів. Вже відомо, що два мости з трьох будуть збирати фахівці з групи компаній “АВТОСТРАДА”, які останніми місяцями вже набули досвіду роботи з імпортними тимчасовими легкозбірними мостами. Вони встановлювали 4 чеські мости в Київській, Черкаській та Харківській областях. Автострадівцям дісталися мости довжиною 34 та 23 метри. Хто буде монтувати третій комплект довжиною близько 40 метрів наразі невідомо.

Також не повідомляється, де саме планують встановити французькі подарунки. З повідомлень відомо лише, що вони замінять собою тимчасові переправи біля трьох зруйнованих мостів, які були влаштовані у квітні-травні. Нові мости забезпечать надійний пропуск легкового та вантажного транспорту на важливих гуманітарних маршрутах.

Прес-служба “АВТОСТРАДИ” повідомляє, що працівникам потрібно лише витягнути мостові комплекти зі спеціальних контейнерів, в яких вони прибули на об’єкти, зібрати металеві конструкції та встановити їх на опори, що залишилися від колишніх мостів. А також обладнати під’їздні шляхи до них. Мости прибули до України навіть із вже готовим дорожнім покриттям – його нанесли ще на виробництві. Тому рух мостами буде відкритий одразу ж після монтажу та влаштування підходів. За повідомленням САД, пустити транспорт усіма трьома мостами планують до Нового року.

Перший заступник голови “Укравтодору” Андрій Івко так прокоментував подарунок на офіційной презентації, яку “Укравтодор” влаштував спільно з представниками Посольства Франції в Україні, із залученням співробітників французької гуманітарної місії та компанії-виробника:
«Особливістю таких модульних металевих конструкцій є варіативність застосування. Такий міст може використовуватись і як тимчасовий, і як постійний. Він призначений для руху легкових та вантажних транспортних засобів.
Кожна конструкція спроектована та виготовлена за індивідуальними параметрами. На виробництві на них вже нанесли шар дорожнього покриття, а отже транспорт зможе відновити рух максимально швидко. Це перші подібні збірні мости в Україні. Французька компанія-виробник спеціалізується на тимчасових переправах і їхня експертна допомога неоціненна.»

“Укравтодор” нагадує, що під час активних бойових дій на Чернігівщині було зруйновано 27 мостів і шляхопроводів на державних дорогах. Після деокупації області дорожники відновили проїзд на 20 локаціях, де були знищені штучні споруди.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах, на трасі М-02 поновлювали дорожню розміткувелися роботи з з розбирання завалів великого мосту через Десну у Корюківському районі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар