Івано-Франківська область

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області розповіла про ремонтні роботи, які найближчим часом розпочнуться на 236-му кілометрі національної траси ♦ Н-09 “Мукачево – Львів”. Моніторинг стану дороги виявив, що там, через підмивання водами річки Прут, сталося часткове руйнування підпірної стінової конструкції.

Також САД нагадала, що протягом минулого 2022 року роботи з укріплення та оновлення підпірних стінок були пороведені на тій же дорозі Н-09 на двох ділянках. Так, у селі Яблуниця влаштовано оновлення та подовження габіонної та залізобетонної підпірних стінок над однойменною річкою. А також оновили і залізобетонну водопропускну трубу. Укріплено кам’яну підпірну стінку та опори мосту габіонами на цій же дорозі в Яблуниці та Микуличині. На дорозі ♦ Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський” відремонтовано залізобетонну підпірну стінку над річкою Прут у селищі Ворохта.

На балансі Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області зараз перебуває понад 20 погонних кілометрів підпірних стінок над та під дорогами загального користування державного підпорядкування. Адже, третина державних доріг Прикарпаття пролягає гірською місцевістю. Стінки запобігають руйнуванню земполотна доріг від розмивів повеневими водами річок, а також убезпечують від зсувів грунту на дорожне полотно. Заради збереження цілісності доріг та забезпечення безпеки руху, Служба проводить постійний моніторинг стану захисних штучних споруд та терміново вживає необхідних заходів, коли виявляються пошкодження та деформації.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: у Делятині САД разом з місцевою громадою реалізувала проект з покращення комфорту та безпеки руху для пішоходів уздовж траси, що проходить через населений пункт. З початку нового 2023 року на трасі М-30 (М-12) вже тривають роботизавершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили ще один міст – через річку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар