Харківська область

Не зважаючи на те, що на певній території Харківської області тривають бойові дії, на дорогах звільненої її частини та на тих, що не були під окупаціїю, підрядники обласної Служби автомобільних доріг піклуються про безпеку руху пасажирських авто та критичних вантажів. В межах експлуатаційного утримання доріг на державних автошляхах Харківщини проводиться оновлення дорожньої розмітки та знаків.

Зазвичай ці роботи розпочинають проводити, щойно встановиться суха та тепла погода: у середині березня. Але, військові дії внесли корективи у початок сезону дорожніх робіт по всій Україні. Коли стало можливо, в першу чергу була проведена ліквідація проблемних експлуатаційних та бойовних пошкоджень дорожнього покриття, а наприкінці червня фахівці змогли приступити до оновлення розмітки.

Оскільки найбільш вразливими на великих автодорогах є пішоходи, то першочерговим завданнім дорожників є робота на пішохідних переходах та на під’їздах до них. Виконавець, ТОВ “ТБД”, на сьогодні опрацював 100 погонних кілометрів доріг. Робота проводиться на трьох найбільш завантажених напрямках: ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський”, ♦ Р-46 “Харків – Охтирка” та ♦ Р-78 “Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка”.

Одночасно проводяться роботи по відновленню пошкоджених та втрачених дорожніх знаків. ДП «Харківський облавтодор» з початку бойових дій встановив їх вже 237.

Також в області тривають і інші роботи з єксплуатаційного утримання дорожнього господарства. Зокрема, прибирання проїжджої частини та узбіч, приведеня до ладу зупинок громадського транспорту, покіс трави тощо. На минулому тижні Харківська САД також повідомляла про продовження відновлювальних робіт на трасах ♦ М-29 “Харків – Красноград – Перещепине – Дніпро” та ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський”. Про це я розповідав у нашій FB-групі “Міський огладяч: Україна + Київ” серед новин з інших регіонів України.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Проводимо заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху: поновлюємо горизонтальну дорожню розмітку та пішохідні переходи

? Навіть в умовах воєнного стану дорожня розмітка є однією з основ безпеки руху, як для автомобілістів, так і пішоходів.
? Щорічно виконання цих робіт розпочиналося у березні місяці. Цьогоріч через війну, підрядники стали до робіт з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки та пішохідних переходів на початку червня місяця.
☝️ В першу чергу, дорожники оновлюють розмітку на пішохідних переходах та ділянках доріг поблизу них.
? Наразі дорожня розмітка оновлюється на пріоритетних напрямках, а саме 3 автошляхах міжнародного та регіонального значення Харківщини: М-03 Київ-Харків-Довжанський, Р-46 Харків-Охтирка та Р-78 Харків-Зміїв-Балаклія-Гороховатка.
? Використовуємо дорожню фарбу. Нині горизонтальною дорожньою розміткою поновлено 99,6 км доріг. Особливу увагу приділяємо пішохідним переходам, вже оновлено 43 шт.
?‍♂️ Виконавець робіт – ТОВ «ТБД».
? Водночас встановлюємо або замінюємо дорожні знаки. З початку бойових дій – встановлено 237 шт.
?‍♂️ Виконавець робіт – ДП «Харківський облавтодор».
? Закликаємо водіїв бути максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт, дотримуватись правил дорожнього руху та бути обережними, адже в області тривають бойові дії.
? Нанесення розмітки та встановлення дорожніх знаків – одні із видів експлуатаційного утримання, які зараз проводять на автодорогах державного значення у Харківській області.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар