Чугуївський район, Харківська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Харківській області, на околиці Чугуєва на національній трасі ♦ Н-26 (колишня Р-07) “Чугуїв – Мілове” ремонтують міст, який постраждав від багаторазових російських артобстрілів.

Міст через річку Сіверський Донець був побудований у 1989 році і з тих пір не ремонтувався. Перший його капітальний ремонт відбувся у лютому-серпні 2021 року в межах національної програми “Велике Будівництво”. Міст був суттєво оновлений та оснащений автономною системою освітлення. Мостовий перехід має довжину 109 метрів. Його прогонова будова складається з 6 балкових прогонів та спирається на дві устойні та п’ять проміжних опор типу “биків” зі збірного залізобетону, омонолічених ригельними насадками. Цікаво, що середні прогони  складаються з пустотних мостових плит, а от два крайніх – з П-подібних балок.

З лютого по червень 2022 року російські окупанти неодноразово влучали снарядами у міст. Ворожими обстрілами було зруйновано тротуар мосту, зламана крайня П-подібна балка першого прогону, пошкоджена система водовідведення, перильна огорожа та відбійник, знищено освітлення на сонячних батареях. Уламки снарядів залишили чимало відмітин і на опорах мосту.

На сьогодні мостовики вже демонтували пошкоджені конструкції та замінили зруйновану балку. Відновлювальні роботи на мості тривають.

Також повідомляється, що на цей час роботи з розбирання аварійних конструкцій тривають на 17 з 24 зруйнованих та пошкоджених мостових споруд. Поряд з ними вже влаштовані 8 тимчасових переправ та ще 6 споруджується.

Останні новини з Харківщини на нашому сайті: біля Козачої Лопані відкрита тимчасова переправа біля зруйнованого мосту, у Балаклеї збирають тимчасовий міст, наданий урядом Чеської Республіки. У Вовчанському районі влаштовано тимчасову переправу біля зруйнованого мосту. Дорожники продовжують прибирати та відновлювати державні дороги (на сьогодні прибрано більш як 600 км.) на деокупованих територіях області, влаштовувати тимчасові переправи та об’їзди, розпочалися роботи з розбирання зруйнованих мостових споруд та з відновлення залізничного сполучення.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

2 коментар до “На Харківщині ремонтують пошкоджений снарядами міст на околиці Чугуєва”
  1. Доброго дня! Будь ласка надайте інфо коли планується поновлення руху, та ремонт пошкодженого мосту через р. С. Донець від м. Зміїв до селища Задонецьке? Дякую!

    1. Нажаль, такої інформації не маю. Зверніться на офіціальну сторінку Служби автомобільних доріг у Харківській області. Пишуть, що на Р-78 щось планують робити, але чи на цьому мості – не зазначається. Я лише по факту зроблених робіт узнаю, що зроблене. Ну, або якщо вже повідомлять, що конкретно там розпочалися роботи, тоді, можливо, оголосять якусь заплановану дату.

Додати коментар