Харківська область

Працівники компанії ДП «Харківський облавтодор», на замовлення Харківської обласної Служби автодоріг, приводять до ладу стан міжнародної траси ♦ М-18 “Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта” від Харкова у напрямку Дніпропетровщини. Дорога М-18 на території Харківської області є дублером іншої швидкісної траси – М-29. Обидві сполучають Харків із Дніпропетровщиною та проходять майже паралельно. Але, у Новомосковську вони розходяться і М-29 прямує до міста Дніпра, а М-18 проходить східніше та веде до Запоріжжя і далі – до Криму.

Я вже неодноразово у публікаціях з Харківщини наголошував на важливості безпечного та швидкого сполучення Харкова з іншими найближчими великими містами України. Такими, як Полтава та Дніпро. Адже Харків знаходиться у прифронтовій зоні і постійно потребує надійної військової та гуманітарної логістики. Дорога має старе покриття. На поточний 2022-й рік був запланований її ремонт, але через війну проти російських загарбників, серйозні плани щодо її відновлення довелося відкласти. Натомість, дорожні фахівці робили ямковий ремонт гарячим асфальтобетоном та пневмо-струменевим методом.

Наразі роботи тривають. За допомогою спеціального обладнання, бітумною мастикою герметизують поздовжні тріщини, поновлюють дорожню розмітку, зокрема на пішохідних переходах. Також дорожники ремонтують бар’єрну огорожу.

Попередні нещодавні новини з Харківщини в нас стосувалися ремонтів на трасі М-03 біля Харкова у бік Полтави.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Забезпечуємо проїзд автодорогою М-18 Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта, що сполучає Харків з Дніпропетровською областю.

? Для покрашення гуманітарної ситуації в області та доставки життєво необхідних вантажів наразі проводяться роботи з покращення проїзду по альтернативному маршруту від Харкова до Дніпра.
? Це дорога з більшою частиною старого покриття, яке так і не встигли по плану відремонтувати у 2022 році через повномасштабне вторгнення російських військ.
? Натомість тут провели аварійний ремонт. Дорожники працювали гарячим асфальтобетоном з окремими вибоїнами та пневмо-струменевими машинами для ліквідації дрібних пошкоджень.
? Наразі, задля продовження терміну служби існуючого дорожнього покриття на дорозі М-18 виконуються роботи з герметизації швів та поздовжніх тріщин асфальтобетонного покриття.
Виконуються роботи з нанесення пішохідних переходів.
?‍♂️ Для виконання робіт залучено підрядну організацію: ДП «Харківський облавтодор».
? Трасса M-18 – українська міжнародна автомагістраль, проходить від Харкова до Новомосковська і йде на Запоріжжя. Траса має альтернативний швидкісний маршрут- автошлях М-29, який простягається паралельно поза межами населених пунктів і має по дві смуги руху в кожен бік, спроектований як швидкісна автомагістраль між Харковом і Дніпром.
? Зокрема, задля безпечного проїзду по всій протяжності цієї дороги в нашій області вже ліквідована аварійна ямковість. Там тривають роботи з ремонту бар’єрної огорожі.
Наголошуємо, що наразі жодних капітальних ремонтів не проводимо, виконуємо роботи виключно з ліквідації аварійності та аварійної ямковості – заради безпеки місцевих мешканців та людей що пересуваються дорогами нашої області.
У зв’язку з веденням воєнного стану, розуміючи становище, використовуємо як умога менше коштів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар