Бериславський район, Херсонська область

За повідомленням очільника Херсонської ОВА Ярослава Янушевича, в області відновлений рух ще однією місцевою дорогою: від села Наталине Кочубеївської громади в напрямку Новобратського і далі – до Дніпропетровщини та Високопілля. Для цього військові мостовики з 701-го шляхо-відновлювального полку Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) Міністерства оборони України, за підтримки місцевих громад та бізнесу, звели тимчасовий міст через р.Інгулець поряд зі зруйнованим російськими окупантами.

На будівництві мосту було задіяно 30 військових особового складу та 12 одиниць спецтехніки. Роботи почалися 26 грудня і вчора відбулося його урочисте відкриття. Переправа має ширину 3,2 метра та забезпечує реверсний проїзд. Вона побудована з залізобетонних прогонів та має деревʼяний проїзний настил і дерев’яну перильну огорожу.

Посадовець зауважив, що це лише тимчасове рішення. Надалі планується капітально відновити зруйнований міст. За умови наявності фінансування роботи заплановано на 2023 рік.

Велику подяку пан Янушевич висловив військовим мостовикам, очільникові ДССТ Богдану Бондарю, а також командувачу ОСУ «Таврія» Олександру Тарнавському за якісну та оперативну роботу. На урочистому відкритті переправи старання військових були відзначені врученням почесних грамот голови ХОВА.

Згідно інформації, яку оприлюднила прес-служба ДССТ, крім зазначеного мосту останніми днями військові мостовики відкрили рух ще трьома мостами у Миколаївській та Херсонській областях. Ймовірно, мова йде про чотири об’єкти з п’яти, які нещодавно перебували в роботі і про які я вам розповідав. Військові місце розташування своїх об’єктів традиційно не розголошують. Але, доповнили нашу новину цікавими світлинами.

ОНОВЛЕНО: За уточненою інформацією, одночасно з мостом біля Наталина був відкритий ще один міст через Інгулець у с.Давидів Брід Великоолександрівської громади. Раніше повідомлялося, що тут на початку грудня був побудований тимчасовий насипний переїзд. З огляду на те, що навесні рівень води в річці може піднятися, пересип було вирішено замінити повноцінним мостом.

З нещодавніх новин з Херсонщини на нашому сайті: розпочали роботи над влаштуванням тимчасового проїзду Правдино – Миролюбівка, збудована тимчасова переправа Зарічне – Архангельське, відкрито рух двома гілками (4 смуги) тимчасовою переправою біля Херсону на трасі М-14,  запрацювала тимчасова переправа в бік Снігурівки, відкрито тимчасовий проїзд біля зруйнованого мосту по трасі М-14 на под’їзді до Херсону, відновлено сполучення Кочубеївської громади Херсонщини з найближчим великим містом сусідньої Дніпропетровщини – Кривим Рогом.

Баштанський район, Миколаївська область

За повідомленням в ТГ-каналі очільника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, позавчора також відкрили ще один тимчасовий міст через Інгулець (з числа тих, про які йшлося вище) в Снігурівській громаді Миколаївщини. Ймовірно, мова йде про міст на місцевій дорозі від Снігурівки в напрямку Василівкі і далі – в бік Херсонщини, але це не підтверджено.

Міст доволі широкий та дозволяє одночасний рух у протилежних напрямках, в тому числі, – вантажного транспорту. Він має комбінований металево-дерев’яний проїзний настил, металеву перильну огорожу, залізобетонні дорожні перехідні плити  та відокремлені пішохідні тротуари.

На його спорудженні працювали мостовики 36-го шляхо-відновлювального полку ДССТ МО України. Роботи були розпочаті 20 грудня минулого року і проводилися за підтримки Миколаївської ОВА. На урочистому відкритті переправи особовий склад полку, який був задіяний у будівництві, був заохочений грамотами Миколаївської ОВА та відомчими відзнаками ДССТ. Пан Кім висловив подяку військовим та їхнім очільникам, і зазначив, що це вже другий тимчасовий міст, побудований на Снігурівщині.

З нещодавніх новин з Миколаївщини на нашому сайті: в напрямку Снігурівки запрацювала тимчасова переправа, відновлено будівництво Троїцького мосту біля Нової Одеси.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар