Шепетівський район, Хмельницька область

Дорога Т-06-12 на мапі. © GoogleНа державній територіальній дорозі ♦ Т-06-12 “Новоград-Волинський – Полонне – Старокостянтинів” у межах експлуатаційного утримання привели до ладу два мости біля Полонного. Вони розташовані поблизу населених пунктів Кустівці та Білецьке. Обидва мости були побудовані приблизно у 1960-х роках та не ремонтувалися вже кілька десятиліть. Так само і дорога потребувала ремонту, через що була включена Хмельницькою обласною САД до плану середніх поточних ремонтів на 2022-й рік.

Треба зазначити, що через призупинення в Україні капітальних та поточних середніх ремонтів, Службі автодоріг довелося обмежитися лише першочерговими мірами, щоб зробити ці мости придатними для проїзду. Тобто, серйозний їх ремонт все ще попереду. На мостах працювали не мостовики, а дорожники з місцевої хмельницької компанії ТОВ «СТЛ+М». Вони замінили асфальтобетонне покриття на прогонових будовах обох штучних споруд, а також переасфальтували шляхи під’їзду до них. Додатково поліпшили водовідведення навколо них, оскільки вода – то є один з суттєвих чинників, що призводять до руйнації мостових споруд. Зокрема, були зроблені дренажі, замінені водовідводні лотки, влаштовані водоскиди та нарізані нові кювети. Все це не лише зробить проїзд мостами комфортнішим та безпечнішим, але й подовжить строк служби самих споруд, щоб вони достояли до повноцінного ремонту.

Також з Хмельниччини протягом липня мали новини про влаштування майданчику для посту габаритно-вагового контролю на обході обласного центру та про роботи на трасі М-30.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області:

Обслуговуємо штучні споруди на дорогах територіального значення

? В рамках літнього експлуатаційного утримання підтримуємо в належному стані мости у Шепетівському районі області.
✅ Що зроблено?
На двох штучних спорудах на дорозі територіального значення Т-06-12 Новоград-Волинський – Полонне – Старокостянтинів, виконано роботи із заміни покриття на прогонах мосту та підходах до них. З-поміж іншого, виконано також і комплекс робіт по водовідведенню – влаштовано систему дренажів, замінено лотки водовідведення та нарізано нові кювети. Такі заходи допоможуть продовжити термін експлуатації даних штучних споруд.
⚠️ Звертаємо увагу учасників дорожнього руху про особливу необхідність дотримання вимог Правил дорожнього руху та дорожніх знаків в місцях проведення ремонтних робіт, особливо поблизу великогабаритної техніки.
✊? Війна зруйнувала наші плани щодо продовження повноцінного відновлення мережі доріг Хмельниччини, однак після Перемоги шляховики з новими силами та завзяттям приступлять до покращення нашого краю.
Слава Україні! ??

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар