Конотопський район, Сумська область
29 серпня 2022 року представники Сумської ОВА, “Укравтодору” та Державної спеціальної службі транспорту (ДССТ) Міністерства оборони України урочисто відкрили проїзд відновленим мостом, що розташований на одній з регіональних трас і поєднує кілька громад у Конотопському районі. А також сполучає сам район з сусідніми. Це перший відбудований міст з 15-ти мостів та шляхопроводів, які були зруйновані під час бойових дій проти російських загарбників на Сумщині. Де саме знаходиться відбудований міст не повідомляю з міркувань безпеки. Раніше я ретранслював новину, що у тому ж Конотопському районі на трасі Р-60 був відремонтований міст, який був частково пошкоджений влучанням російської бомби.
З повідомлення інтернет-видання “АРМІЯ INFORM” відомо, що міст має довжину 1200 метрів. Але, тут, вочевидь, подане помилкове значення. За моїми даними, довжина цього мосту становить 260 метрів. Але далі інформація більш достовірна: за словами провідного інженера шляхо-відновлювального підрозділу ДССТ майора Віктора Гурнака, під час бойових дій було зруйновано одну опору та два прогони загальною довжиною 36 метрів.
Військові мостовики відновили проїзд мостом за тимчасовою схемою. Скільки часу витрачено на відновлення проїзду мостом, нажаль, не повідомляється, але місцевий політик, народний депутат ВР з Конотопу Олександр Качура у своєму дописі у FB, присвяченому відновленню мосту, зазначає, що мав зустріч біля цього мосту з віськовими ще у червні 2022 року. Також “АРМІЯ INFORM” повідомляє, що військові мостовики приступили до відбудови пізніше, ніж розпочалися відбудови інших великих мостів Сумщини, але завершили свою роботу раніше за усіх. За словами майора Віктора Гурнака, більшу частину часу зайняв демонтаж та вивезення зруйнованих конструкцій.
Як ми можемо бачити з оприлюднених світлин, в інформаціїних повідомленнях, що розповсюджуються мережею, знов присутня помилкова інформація. Джерела пишуть, що “дві частини моста з’єднали бетонною конструкцією”, але насправді мостовики встановили тимчасову металеву конструкцію на інвентарних опорах (тобто, багаторазового використання). Зверху була забетонована монолітна плита проїзду. Через це міст у цьому місці має вужчий проїзд, ніж по решті своєї довжини. Ця тимчасова схема відновлення повністю співпадає зі схемою, за якою був відбудований тимчасовий вантажній міст на трасі М-06 біля Стоянки. Після завершення військових дій на території України міст буде відбудований підрядниками “Укравтодору” вже у плановому порядку з відновленням його капітальної конструкції та нормативних габаритів. Також відновлена ділянка має колесовідбійники, перильну огорожу та пішохідні тротуари.
Відкриття руху зазначеним мостом є дуже значущою подією, оскільки протягом півроку, заради об’їзду його, водіям доводилося робити гак у 70 км. Це ускладнювало рух, зокрема, громадського транспорту, екстреним службам, суттєво здорожчувало доправу сільськогосподарської продукції. Повідомляється, що саме через це до фінансування відбудови долучилися місцеві агрофірми. Так, на урочистому відкритті очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький подякував керівникам місцевих аграних компаній Віктору Галі та Олександру Андрущенку за допомогу у відновленні мосту. Також “Укравтодор” повідомляє, що технічні під’їзні шляхи під час відбудови забезпечували його підрядники.
З інших інфраструктурних новин Сумщини на нашому сайті: ДП “Дороги Сумщини” організовує багато ремонтів місцевих доріг та комунальних вулиць у містах області, зокрема продовжується ремонт 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через Сейм на трасі Р-44. Також тривають роботи з відбудови мосту через Псел на Лебединщині. А між Охтиркою та Тростянцем біля Климентова військові побудували тимчасовий міст через Ворсклу.
Про цю новину повідомили багато джерел. Я узяв за основу повідомлення на FB-сторінці “Укравтодору” на доповнив його інформацією та світлинами з інших джерел:
На Сумщині відкрили перший відбудований міст
Він став 50 переправою, якою забезпечили проїзд від початку російського повномасштабного вторгнення.Через військові дії в Сумській області зруйновано 15 мостів та шляхопроводів, 10 з яких – на дорогах державного значення. На жаль, прикордонні території Сумщини ворог продовжує постійно обстрілювати, тому далеко не всі об’єкти можна відновити. Плануємо відновлення лише разом з військовими.Перший міст на Сумщині, який змогли відбудувати, – на «дорозі життя» у Конотопському районі. ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ працювала на мосту, а підрядники Укравтодору влаштовували під’їзні шляхи.
2 частини мосту з’єднали надійною бетонною конструкцією, встановили огорожу, облаштували тротуари.
Міст є важливим для економіки та життєзабезпечення Сумщини. Завдяки відбудові споруди з’єднано не лише громади поблизу, а й кілька районів області. Екстрені служби зможуть доїхати значно швидше до потребуючи, почнуть курсувати рейсові автобуси. Міст значно скорочує шлях зібраного збіжжя від поля до місць перероблення і зберігання.