Броварський район, Київська область

На Полтавській трасі ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський” тривають роботи з капітальної відбудови мосту через річку Трубіж поблизу села Борщів.

На щастя, ворог у березні 2022 року так і не зміг дійти до траси М-03. Але був надто близько: просувася по трасі Н-07 з Чернігівщини і дістався аж то того ж таки Трубіжу. Тому усі мости на шляху до Києва були знищені силами ЗСУ, щоб ускладнити просування ворожих сил. До того часу, як ЗСУ вдалося прогнати росіян з Київщини та Чернігівщини, сполучення між Києвом та полтавським напрямком було по М-03 розірване. Після розмінування навколишньої місцини для відновлення руху транспорту біля зруйнованого мосту був зроблений тимчасовий об’їзд. Ним машини рухаються і сьогодні.

Нині ж на місці колишнього мосту триває цілодобова робота з його відбудови. Мостовики вже розібрали завали зі зруйнованих конструкцій, влаштували 40 буро-набивних паль, забетонували частину розтверків нових опор та в’яжуть арматурні каркаси для іншіх розтверків та стійок.

Відновити проїзд трасою М-03 вже новим мостом планують восени поточного року. Це суттєво покращить логістичну ситуацію на цьому напрямку.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці перший затупник очільника “Укравтодору” Андрій Івко:

Відбудова знищеної інфраструктури. Сьогодні працюємо виключно на пріоритетних для країни дорожніх об’єктах

Міст через річку Трубіж на трасі М-03 Київ – Харків, що на Київщині, зруйнували у березні, і з того часу пряме сполучення столиці у напрямку Полтави та Харкова було розірвано.
Одразу після звільнення Київщини та ретельного розмінування, збудували тимчасову переправу поруч з мостом, щоб транспорт міг рухатись, не витрачаючи час на об’їзні маршрути.
Сьогодні тут ведеться масштабна відбудова зруйнованого мосту. Цілодобово мостобудівельники зводять конструкції. Нині влаштовано 40 паль, ведуться бурові роботи, армування ростверку опор та бетонування.
Завершити роботи плануємо восени цього року. Міст суттєво поліпшить логістичну ситуацію за маршрутом Київ – Харків, транспортні потоки безперешкодно рухатимуться дорогою міжнародного значення М-03.
Належна логістика у країні що воює – завдання #1. Необхідно забезпечити постачання найнеобхідніших товарів до кожного куточка України.
Щойно наші військові звільняють території, Укравтодор передусім забезпечує тимчасові об’їзди біля зруйнованих мостів. Сьогодні їх вже 46.
Ці тимчасові рішення дозволяють нам швидко налагодити транспортне сполучення в регіонах.
Процес відбудови пошкодженої інфраструктури на критично важливих напрямках країни триває.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: