Київ

Триває капітальний ремонт на вулиці Ентузіастів в Дніпровському районі Києва на житловому масиві Русанівка. Ця вулиця починається та закінчується на Русанівській набережній і проходить по Русанівському острову уздовж всього Русанівського каналу напівколом. Загальна довжина її сягає трохи більше 2,7 км. Це перший її капітальній ремонт з 1981 року. Роботи розпочалися у грудні 2021 року, з початком російсько-української були призупинені, а зараз знов відновилися. Наразі вони проводяться на ділянці від бульвару Шамо до Русанівської набережної. Замовником робіт виступає КК “Київавтодор”.

Роботи тривають по лівому проїзду без повного перекритя руху вулицею. На попередньому етапі під проїжджою частиною були замінені інженерні мережі, зокрема – зливова каналізація. Під час цієї роботи було прокладено новий дощовій колектор діаметром 600 мм. та встановлено 16 нових комунікаційних колодязів.

Після завершення подготовчих робіт, дорожники приступили до влаштування двошарової подушки з ЩПС (щебенево-піщаної суміші). Одночасно було встановлено пів кілометра нового бордюрного каменя. Наразі, дорожня основа готова до асфальтування. Планується влаштувати три шари асфальтобетону та ЩМА. Нижні з них будуть вкладатися найближчими тижднями.

Згідно проекту, площа асфальтування складатиме 23,5 тис.м2, тротуари забрукують ФЕМ (фігурні елементи мощення) загальною площею 20 тис.м2. Для комфорту пішоходів та велосипедістів встановлять антипаркувальні стовпчики та облаштують велодоріжки уздовж всієї вулиці. Також будуть влаштовані “острівці безпеки” на пішохідних переходах, а частина переходів будуть підвищені. Для водіїв побудують паркувальні майданчики, вкриті колотою бруківкою. Про це розповідав Офіційному Порталу Києва в.о. генерального директора КК «Київавтодор» Олександр Федоренко на початку робіт.

Цікаво, що розробку проекту ремонту вулиці довірили турецьким проектувальникам-урбаністам. Ті ж поставили собі амбітну мету зробити проект найбезпечнішої вулиці Києва. У грудні минулого року секретар комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами Олесь Маляревич зазначив для офіційного сайту КМДА, що капітальний ремонт передбачає впровадження нових інноваційних рішень для підвищення рівня безпеки людей:

«Завдяки домовленості мера Києва Віталія Кличка та колишнього мера Нью-Йорка Майкла Блумберга, було профінансовано роботу турецьких експертів в Україні. Вони розробили проєкт самої безпечної вулиці Києва – вулиці Ентузіастів. Проєкт дуже цікавий. Таких інноваційних рішень ми в Києві ще не використовували.”

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці комунальна корпорація “Київавтодор”:

На вулиці Ентузіастів завершили влаштовувати основу дороги

Триває ремонт вулиці Ентузіастів на Русанівці. Роботи проводять на ділянці, де замінювали комунікації – аби відновити рух зняти обмеження в русі.
Наразі влаштовано два шари щебенево-піщаної суміші площею 2 250 м2 – це ділянка від бульв. І. Шамо до Русанівської набережної.
Також влаштовано 500 м нового бордюру і 16 плит над колодязями з комунікаціями.
Основу проїжджої частини підготовлено до асфальтування. Нижні шари почнуть влаштувати протягом найближчих тижнів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар