Самбірський район, Львівська область

Як повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, на Самбірщині Львівської області відновлена так звана “лінія 102”, що включає в себе дві залізничні дільниці: “Держкордон – Старжава – Хирів – Нижанковичі – Держкордон” та “Хирів – Самбір”. Завдяки цьому планується суттєво збільшити пропускну спроможність україно-польського кордону. Це додаткові можливості для експортерів, додаткові логістичні шляхи для транспортування міжнародної допомоги Україні та прискорення практичної інтеграції України в європейський ринок.

В цілому “Укрзалізниця” протягом 2022 – початку 2023 року на цих дільницях відремонтувала близько 70 км. колій, 10 залізничних мостів та оновила вокзальну інфраструктуру та пасажирські платформи в Хирові, Нижанковичах та Старжаві.

Пан міністр також зазначив, що відновлення цих двох дільниць є не єдиними залізничними проектами,що були реалізувані Міністерством інфраструктури  протягом воєнного часу. Так на Волині у 2022 році завершили реконструкцію та електрифікацію дільниці “Ковель – Ізов – Держкордон”. Електрифікація цієї дільниці робить логістику між Україною та Польщею значно ефективнішою, а кількість пар поїздів до країн Європи на добу в перспективі може сягнути 14. Також на Закарпатті відновили дві прикордонні дільниці: “Рахів – Берлебаш – Держкордон” та “Тересва – Держкордон”. В Одеській області відновили дільницю “Березине – Бесарабяска”.

Нещодавні новини зі Львівщини на нашому сайті: 13 лютого 2023 року відкрився новий міжнародний пункт пропуску на польському кордоні “Нижанковичі”, ремонтували дорогу Т-14-18 до нового МКПП, проведена реконструкція МПП “Краковець-Корчова”. Також було повідомлення з Самбору, де нарешті ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар