Волинська область

Волинські дорожники активно долучилися до нового міжнародного проекту “Відкритий кордон”, який був нещодавно оголошений Міністерством інфраструктури України. Щойно вони завершили приводити до ладу дорожнє покриття на двох мостах через річку Західний Буг. Ця ріка є природнім кордоном між Україною та Польщею на Волині. Тут, на міжнародній трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” (так звана “Варшавка”), знаходиться пункт перетину кордону “Ягодин – Дорогуськ”. Дорога тут має першу категорію. Отже, рух транспорту здійснюється по двох паралельних мостових переходах. У напрямку Польщі транспорт прямує двома смугами по правому мосту, а в Україну в’їжджає по лівому.

Самі мости знаходяться у придатному технічному стані. А от дорожнє покриття на обох потребувало ремонту. Цей напрямок був дуже популярним і у мирні часи. Але, під час війни, коли Польща стала до нас чи не найдружнішою  країною з нашого найближчого географічного оточення, цей шлях з Києва до Варшави став мегаважливим. Тож, через надвисоке навантаження, дорожнє покриття на цій ділянці стало руйнуватися набагато швидше, ніж раніше. Ця проблема вимагала негайного втручання.

Про сам проект “Відкритий кордон” я вже неодноразово згадував у своїх новинах. Він передбачає покращення шляхів під’їзду до існуючих транскордонних переходів на західному кордоні України. Модернізується інфраструктура і самих пунктів пропуску. Будуть збудовані нові пункти, які дозволять збільшити трафік та полегшити процедуру перетину межі Україна-ЄС. На “передовій” цього процесу виявився “Укравтодор” зі своїми територіальними підрозділами. Адже, більшість роботи – це  ремонт існуючих та будівництво нових під’їзних доріг та майданчиків. А допомагають фінансувати всі ці роботи Україні уряди держав-сусідів.

На мостах біля пункту пропуску, на завдання Волинської обласної служби автодоріг працювали фахівці місцевої компанії “Луцькавтодор-Сервіс”. Вони відфрезерували у загальному підсумку 300 погонних метрів старого напівзруйнованого асфальтобетонного покриття та вклали 5-сантиметровий шар модифікованого асфальтобетону підвищеної зносостійкості. Слід зауважити, що роботи велися без перекриття руху. Тобто, для дорожників це було додатковою незручністю. Але рух через кордон при цьому не припинявся ані на мить. Незабаром, зважаючи на погодні умови, на новому асфальті буде нанесена нова дорожня розмітка.

На минулому тижні з Волині в нас були новини про відкриття після ремонту мосту біля Ківерців на трасі Р-14 та ремонт територіальної дороги Т-03-09. А на позаминулому тиждні Волинь потішила нас новинами про відкриття новозбудованого проїзду трасою М-07 та роботами на трасі М-19.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Відремонтовано дорожнє покриття на мостових переходах біля ПП «Ягодин – Дорогуськ»

У воєнний час в країні важко переоцінити важливість автомобільних шляхів. На сьогодні вони виконують одну з ключових функцій у життєзабезпеченні країни, оскільки через військову агресію порти закриті, а авіасполучення відсутнє.
Сьогодні наша робота зосереджена на відновленні проїзду «дорогами життя», через які проходять основні обсяги товарів та гуманітарних вантажів.
? Однією з таких важливих транспортних артерій є міжнародний автошлях М-07 Київ – Ковель – Ягодин, що веде до Європи через пропускний пункт «Ягодин – Дорогуськ».
? Цим прикордонним шляхом нині рухається ще більша кількість транспортних засобів, які евакуюють людей, доставляють гуманітарні вантажі, доправляють експортну продукцію.
З огляду на значний ріст трафіку вантажного транспорту «варшавською» трасою, працюємо задля забезпечення безпечного і безперебійного проїзду.
? Днями завершено роботи з відновлення 300 пог. м дорожнього покриття на двох мостових переходах через річку Західний Буг, що розташовані на під’їзді до ПП «Ягодин – Дорогуськ».
? Дорожники відфрезерували старе дорожнє покриття та влаштували 5-сантиметровий шар асфальту. Незабаром нанесемо нову дорожню розмітку.
?‍♂️ Підрядник – ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс”.
? Нагадаємо, що тут пролягає дорога першої категорії: з України транспорт прямує двома смугами правого проїзду, а в’їжджає в країну лівим проїздом.
☝️ Дорожні роботи проводились без перекриття руху вантажного транспорту, тож затримок при перетині кордону не було.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар