Одеський район, Одеська область

Служба автомобільних доріг у Одеській області відзвітувала про завершення ямкового ремонту на ділянці траси ♦ М-14 “Одеса – Мелітополь – Новоазовськ” на межі Одеської та Миколаївської областей.

Міжнародна траса М-14 – головна автомобільна магістраль, що сполучає Одесу та Миколаїв. Оскільки Миколаївська область сьогоді стала прифронтовою, то дорога перетворилася на справжню “дорогу життя”, якою до фронту доправляють необхідні вантажі, в Миколаївщину завозять товари гуманітарного призначення, а на Одещину евакуюють цивільних з постійно перебуваючих під російськими обстрілами населених пунктів Миколаївської області.

Всі, хто останніми роками їздив з Одеси до Миколаєва і у зворотньому напрямку, напевно помічав, що пропускної спроможності дороги М-14 давно перестало вистачати для задовільнення потреб вантажного та пасажирського транспорту, потік якого зростав з року в рік. У зв’язку з цим на поточний 2022 рік були заплановані масштабні роботи з покращення цієї ситуації. А саме: мали розпочати капітальний ремонт ділянки траси М-14 від Одеси до Міщанки, де дорога має першу категорію, тобто по дві смуги руху в кожному напрямку з роздільною смугою. А також роботи з реконструкції решти дороги до межі з Миколаївською областю, щоб підвищити її категорію до першої. З миколаївського боку мали розпочатися аналогічні роботи в бік Одещини. На меті було перетворити весь шлях між Миколаєвом та Одесою на дорогу першої категорії, відремонтовану за сучасними стандартами.

Нажаль, через російське військове вторгнення в Україну, ці плани довелося відкласти до нашої Перемоги. Дорогу, яка в цілому перебуває у задовільному стані, але час від часу на ній з’являються експлуатаційні пошкодження, тепер доводиться ладнати ямковим ремонтом за рахунок коштів, що виділені на експлуатаційне утримання. В даному випадку мова йде про ділянку, що включає міст між областями та підходи до нього з боку Одеси.

Нещодавно Одещина також потішила нас новинами про хід ремонту дороги Т-16-27 біля Тарутина,  початок ремонтних робіт на трасі Р-55 в бік Вознесенська (Н-24), Возсіятського (Н-14) та Нового Бугу (Н-11) та про  завершення ремонту проблемної ділянки траси Н-33 та про покращення прикордонної інфраструктури на дорогах області, що ведуть до дунайських річкових портів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар