Закарпатська область

Сьогодні в нас багата на новини “міжнародна повістка”. Для тих, хто вже ознайомився з свіжою інформацією з україно-польського кордону, одразу надішла новина з україно-словацького. Міжнародний проект “Відкритий кордон” від Міністерства інфраструктури України набирає обертів і до нього долучаються обласні Служби автодоріг з західних областей України.

Так з Закарпаття повідомляють, що на трасі ♦ М-08 “Об’їзд м. Ужгорода – КПП «Ужгород»” на під’їзді до державного кордону України на міжнародному пункті пропуску “Ужгород- Вишнє Нємецьке” розпочаті дорожні роботи. Через великий вантажний трафік на дорозі з’явилася значна колійність. Дорожники з броварської компанії ТОВ “ШБУ-77”, яка давно вже закріпилася на закарпатських дорогах і навіть відкрила офіс в Ужгороді, протягом кількох днів будуть ліквідовувати цю колійність та переасфальтовувати дорогу. У зв’язку з цим Закарпатська САД попереджає водіїв насамперед вантажного транспорту про утруднення на під’їздах до КПП.

Траса М-08 є частиною двох європейських маршрутів: Е58, що веде з австрійського Відня до Одеси і потім паромом до Ростова-на-Дону та Е50, який зв’зує Францію та росію. МКПП “Ужгород- Вишнє Нємецьке” є одним з найбільш навантажених транскордонних переходів на Закарпатті. Ще один пункт, лідер по трафіку, знаходиться на угорському напрямку на трасі М-06 “Київ-Чоп” поблизу Чопа. Це МКПП “Чоп (Тиса)-Загонь”.

Проект “Відкритий кордон”, оголошений українським Мінінфраструктури, має ліквідувати “вузькі місця” на західних кордонах України та суттєво збільшити трафік пасажирського та вантажного транспорту через них. Він включає в себе модернізацію існуючих пунктів пропуску з найближчими європейськими сусідями, покращення під’їзних шляхів до них, відкриття нових транскордонних переходів, а також комплекс организаційних заходів, таких, як підписання міжнародних угод, внесення змін до українського законодавства, впроваждення електронних систем тощо, що в цілому призване спростити процес перетину кордонів Україна-ЄС. Проект передбачає багато роботи з будівництва та покращення інфраструктури міжнародних пунктів пропуску, майданчиків, шляхів під’їзду. Тому велика робота  в проекті чекає на “Укравтодор”,  його обласні підрозділи та підрядників.

Кілька днів тому я також публікував новину про наміри реконструювати одну з доріг на Буковині з метою покращення під’їздів до двох МКПП на румунській границі.

Новину повідомив “Укравтодор” на своїй FB-сторінці:

На КПП «Ужгород» підрядники розпочали роботи з ліквідації колійності та заміни зношеного покриття

Рух вантажівок буде дещо утруднений, але протягом 2 днів роботи завершимо. Просимо поставитись із порозумінням до тимчасових незручностей.
? Нагадаємо, робочі групи у рамках проекту Міністерства інфраструктури «Відкриті кордони» продовжують працювати над можливостями з оптимізації транскордонного руху.
Проєкт передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні України. Контрольно-пропускні пункти зараз працюють в умовах підвищеної завантаженості, бо суттєво зріс товарообіг між країнами ЄС. Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону.
? На Закарпатті, традиційно, найбільше навантаження на двох КПП – «Ужгород» – «Вишнє Нємецьке» ( українсько-словацький кордон) та КПП «Тиса» – «Загонь» (українсько-угорський кордон).
Працює підрядна організація «ШБУ-77»

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар