Миколаївський район, Миколаївська область

Траса Н-24

Як повідомила Миколаївська ОВА, біля Нової Одеси відновлено будівництво Троїцького мосту на національній трасі ♦ Н-24 “Благовіщенське – Миколаїв”.

В березні 2021 року в межах національної програми “Велике будівництво” була розпочата реконструкція аварійного мосту через річку Гнилий Єланець між с.Троїцьке та містом Нова Одеса на трасі Н-24, яку Google досі на своїх мапах позначає, як Р-06. Існуючий міст побудови 1950-х років перебував у дуже поганому технічному стані. Також його характеристики давно не відповідали сучасним стандартам вантажопідйомності та проїзних габаритів для такої навантаженої траси, якою вже кілька десятиліть є Н-24 – головна транспортна магістраль від “Одеської” траси М-05 через Вознесенськ до Миколаєва та в напрямку Херсона і тимчасово окупованого Криму. Ще однією суттєвою причиною для реконструкції було те, що під’їзд до мосту з боку Вознесенська після спуску з крутої гори мав небезпечний крутий поворот з малим радіусом. Через те на цьому місці постійно траплялися аварії з вильотами машин з насипу і летальними наслідками.

Реконструкція цього об’єкту передбачала, фактично, побудову нового автомобільного мосту за всіма сучасними стандартами, при чому його місцеположення було трохи зміщене відносно старого мосту таким чином, щоб спрямити підходи до мосту та знизити аварійність.

Я стежив за перебігом цієї реконструкції з самого її початку і на моему каналі є п’ять відео-оглядів, з яких ви можете побачити будівництво нового мосту поетапно. Востаннє я побував на об’єкті наприкінці жовтня минулого року, про що також є огляд. На той час мостобудівельники з компанії “Міст інжинірінг” майже завершили прогонову будову мосту, а генеральний підрядник, одеська група компаній “RDS”,- вже побудувала в нижніх шарах асфальтобетону нову ділянку дороги до мосту і займалася насипанням насипів для підходів до нього. З початком російської навали всі роботи були призупинені.

На сьогодні будівництво об’єкту відновлене і, з оприлюднених Миколаївською ОВА світлин та інформації, ми можемо бачити, що міст незабаром буде завершено. З боку Троїцького повністю відсипано земполотно і дорожники займаються влаштуванням основи дорожнього одягу. Також зроблена система водовідведення з насипу. З боку Нової Одесі триває пошарове відсипання насипу з використанням геотекстиля. Сам міст повністю готовий в конструкціях. Його прогонова будова загідроізольована. На фото цього не видно, але з тексту інформаційного повідомлення дізнаємося, що з боку Нової Одеси поки не влаштована перехідна плита. Це означає, що насип на проектну відмітку ще не доведено до мосту. З іншого боку перехідна плита вже присутня на світлинах.

З власних спостережень зазначу, що роботам в цьому місці перманентно не сприяє погода. З самого початку їх саме тут, на відміну від навколишніх місць, часто йдуть дощі, що утруднює проведення земляних робіт, призводить до підтоплень та замокання вже відсипаного земполотна. Дорожники з “RDS” героїчно долають ці природні перешкоди. Але, з огляду на погодні умови, повідомляється, що САД планує відкриття руху новим мостом вже на наступний 2023-й рік.

Також багато людей, під час оприлюднення мною низки відео-оглядів з цього будівництва, запитувала в коментарях, чи не варто б було побудувати об’їзну дорогу навколо Нової Одеси? На цей рахунок я спілкувався з Миколаївською обласною Службою автодоріг та отримав відповідь, що проект такої дороги існував, і вона навіть починала будуватися кілька десятиліть тому. Але, роботи були зупинені через економічні кризи в країні. Станом на середину 2021 року були плани реанімувати будівництво. Але, за минулі роки змінилися стандарти та технічні вимоги. Тому проект, за яким починалося будівництво, застарів і в розробці перебувало нове техніко-економічне обґрунтування, після якого мали розпочати розробку нового проекту. Будівництво нового обходу міста практично “з нуля” – це тривалий процес, який пов’язаний не лише з проектними роботами, але й з вирішенням земельних питань тощо. Існуючий же міст фактично перебував у непридатному для використання стані, який я докладно показував у оглядах. Через це було прийняте рішення провести реконструкцію в найкоротші терміни. Це не виключало продовження роботи над проектуванням нового обходу. Тепер же, стосовно подальших планів, можна сказати, що все буде після Перемоги України в російсько-українській війні.

З нещодавніх новин з Миколаївщини на нашому сайті: поки що це перша приємна інфраструктурна новина з початку великої російсько-української війни, якою я зміг поділитися. Сподіваюся, що далі буде більше. Але, сюди потрапляють не всі новини, а лише значні. Більше поточних новин дивіться в нашій ФБ-групі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар