Обхід Хмельницького, Хмельницька область

На міжнародній державній трасі М-30 “Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине (Е-50)” (колишня М-12), поблизу відгалуження на обхід міста Хмельницького, дорожники з компанії “URD Українські дороги” (до ребрендингу – ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56”), на замовлення Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, – будують майданчик для стаціонарного посту габаритно-вагового контролю.

Ця ділянка капітально ремонтувалася у минулі роки в межах національної програми “Велике будівництво”. За проектом в цьому місці передбачався саме такий пункт контролю. Але, це був розвиток на майбутне, і під час ремонту його не було обладнано.

Найкращим рішенням на сьогоднішний день у сфері контролю за дотриманням норм ПДР щодо ваги, як ми добре знаємо, є автоматичні комплекси цілодобового контролю “в русі” (WIM). Нещодавно “Укравтодор звітував про результати роботи системи WIM-мониторингу за три роки впровадження цієї програми. В Хмельницькій області, наразі, вже працюють чотири з п’яти WIM, що були побудовані тут у 2021-му році. Два з них – саме на трасі М-30: біля сел Порохня та Давидківці. Ще один проходить сертифікацію та має запрацювати найближчим часом.

Але, заради комплексного контролю за ситуацією на дорогах, у певних місцях передбачаються і “традиційні” пункти контролю, де присутні інспектори “Укртрансбезпеки” та національної поліції, і вони можуть поспілкуватися з водіями особисто. Саме такий майданчик у цей час будується біля Хмельницького. “Укравтодор” в умовах військової небезпеки намагається не розголошувати точні локації проведення робіт, тому на мапі внизу ви можете побачити лише приблизне місце його розташування.

В межах поточного завдання дорожники підготували дорожню основу та забетонували майданчик, відокремивши його від основної магістралі. Зроблені заїзд та виїзд. Також облаштовуються спеціальні металеві посадочні місця для розміщення датчиків та іншого обладнання, прокладки кабелів.

Траса М-30 у Хмельницькій області ремонтувалася у 2020-21 роках. Я частково показував цей процес у своїх оглядах, але тепер вони закриті для перегляду з міркувань безпеки. М-30 є основною транзитною вантажною трасою в цій частині України у напрямку західного кордону, що проходить через Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області, а далі прямує на схід. Тому особливо важливо якомога довше зберегти нормальний експлуатаційний стан дороги після ремонту, через контроль вагових параметрів проїжджаючих вантажних автомобілів. Тим більше, що цього року “Укравтодор” не запроваджував додаткових обмежень на літню пору щодо вантажного транспорту. Тобто зараз дорогами, навіть у спеку, дозволено рухатися вантажівкам масою до 40 тонн. Отже, на дороги діє підвищене навантаження, оскільки великоваговий транспорт у спекотну погоду найбільше руйнує асфальтобетонні дороги.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області:

Облаштовуємо майданчик для вагового контролю на обході Хмельницького

? На автошляху М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине, на ділянці “Обхід м. Хмельницького” облаштовуємо майданчик під стаціонарний пост вагового контролю.
? На фото роботи з підготовки поверхні та монтаж металевих платформ для встановлення обладнання вимірювання вагових параметрів вантажних автомобілів.
??‍♂️ Роботи виконує URD Українські дороги (ПрАТ “Хмельницьке ШБУ-56”).
?? Нагадаємо, Укравтодором не запроваджувались сезонні обмеження руху великовагового транспорту в світлу пору доби. Водночас дозволена маса транспортного засобу не повинна перевищувати 40 тонн ??.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: