Тернопіль, Тернопільська область

У зв’язку з аварійним станом на регіональній дорозі ♦ Р-41 “Обхід Тернополя” розпочато ремонт 42-річного шляхопроводу через залізницю. Про це повідомила у своєму дописі Служба автомобільних доріг у Тернопільській області.

Шляхопровід довжиною 109 метрів був побудований у 1980-му році над залізницею біля с.Великий Глибочок на обході Тернополя. Як бачимо на світлинах, що оприлюднила обласна САД, це був типовий для 80-х років 20 століття залізобетонний шляхопровід, прогонова будова якого складалася з пустотних мостових плит. Доречі, це другий за довжиною шляхопровід у Тернопільщині. За роки експлуатації він поступово руйнувався і зараз має четвертий технічний стан згідно ДСТУ, що означає “обмежено придатний для користування”.

Оскільки через Тернопіль проходить кілька важливих для міжнародної логістики державних трас, таких, як М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече”, М-09 “Тернопіль – Львів – Рава-Руська” та М-30 “Стрий – Ізварине”, то під час війни трафік вантажного транспорту по об’їздній дорозі, яка всі їх сполучає, багатократно зріс. У 2018 році ця ділянка об’їзду ремонтувалася середнім поточним ремонтом, але тоді необхідних для ремонту шляхопроводу коштів виділено не було і його просто переасфальтували. З того часу його стан суттєво погіршився. Через це Урядом України були виділені кошти на терміновий ремонт цієї споруди, оскільки при обстеженні був виявлений ризик її руйнування.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, роботи з ремонту шляхопроводу виконує місцева компанія ТОВ “Техно-Буд-Центр”, яка досить багато ремонтувала доріг та мостів в Тернопільщині. Також нещодавно ми зустрічали цю компанію на роботах з розчистки доріг на звільненій частині Харківської області. Які роботи передбачено виконати в процесі цього ремонту:

  • ремонт підходів до мосту, опор та насадок;
  • заміна аварійних мостових плит;
  • влаштування монолітної розподільчої плити, деформаційних швів та 2 шарів асфальтобетонного покриття;
  • влаштування конусів;
  • антикорозійний захист залізобетонних конструкцій;
  • встановлення бар’єрного і перильного огородження, дорожніх знаків;
  • освітлення шляхопроводу;
  • нанесення розмітки.

Роботи виконуються без повного перекриття руху шляхопроводом. Під час проводення окремих операції рух спорудою може бути ускладнений. Також зазначається, що рух залізничного транспорту під час ремонту не припиняється, тому роботи над діючими коліями та контактною мережею виконуються у часових “вікнах”, наданих “УкрЗалізницею”.

Зараз підрядник проводить фрезерування дорожнього покриття на шляхопроводі та підходах до нього, демонтаж огорож, тротуарів та аварійних плит прогонової будови.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: відновлено ремонт траси М-30 в Бережанах, біля Чорткова заасфальтовано шляхопровід на великій розв’язці траси М-19 з в’їздом до міста, в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар