Болградський район, Одеська область

На Одещині в Болградському районі розпочалися ремонтні роботи на найжахливішому відтинку автодороги ♦ Т-16-27 «КПП «Серпневе» – Тарутине – Арциз – Сарата». На замовлення Служби автомобільних доріг у Одеській області, тут працює місцева група компаній “RDS”. Про це повідомив у своєму дописі на FB виконуючий обов’язки очільника Одеської обласної САД Андрій Донченко, а потім розповсюдила більш ілюстровану інформацію офіційна сторінка самої САД.

Автомобільна дорога Т-16-27 сполучає міжнародний пункт пропуску “Серпневе” на україно-молдовському кордоні з смт. Сарата у Білгород-Дністровському районі, яке розташоване на міжнародній трасі М-15 “Одеса – Рені”. Її загальна протяжність складає 80 км. Ділянка від м.Арциз до смт. Тарутине була найгіршою на цьому шляху. Це – одна з тих доріг Одещини, поряд з якими давно були накатані грунтівки, бо “асфальтом” по ним було пересуватися неможливо. Саме тому мова навіть не йде про ямковий ремонт. Несучої основи під дорогою просто немає.

Протяжність ділянки ремонту складає 15 кілометрів. Між 25-м та 40-м кілометрами дороги вже розпочалися демонтажні роботи залишків старого покриття. Працюють фрези. Але відфрезерований матеріал не вивозиться, а техніка робить свою справу у режимі “розпушування”. Постійні глядачі мого каналу вже не раз бачили в моїх відео-оглядах, як виглядає цей процес. Після  цього в роспушений старий асфальт та щебінь додаються необхідні технологічні інгридієнти, все це перемішується машиною-ресайклером, профілюється грейдером і ущільнюється котками. В результаті цей шар являє собою подушку для оновленої дороги. На неї буде вкладено шари асфальтобетону і дорога буде знов придатна для використання. Примітно, що всі ці роботи замовникові вдалося організувати за рахунок коштів, що виділяються на експлуатаційне утримання доріг.

Чому саме цю ділянку дороги взялися приводити до ладу тепер? Бо вона дозволить знов почати використовувати МПП “Серпневе” та розвантажить інші існуючі пункти пропуску до Молдови, а також трасу М-15 на под’їздах до них. Доречі, ремонт цієї ділянки також відкриває шлях до Т-16-27 МПП “Малоярославець Перший”. Обидва пункти пропуску не використовувалися через те, що до них було складно дістатися зруйнованими дорогами. Далі на південь розташовані ще кілька МПП і ця дорога також є дублюючим шляхом і до них.

Також нагадаю, що нещодавно, наприкінці серпня 2022 року, було відновлене залізничне сполучення з Молдовою на ділянці “Березино (Україна) – Басарабяска (Молдова)”. Тож відновлена дорога дозволить швидко дістатися і до залізничної станції “Березино”, яка розташована у 6-ти кілометрах від Тарутина.

Що цікаво: біля Арцизу (на ділянці 40-57 км. траси) аналогічний ремонт робили в першій половині 2020 року. Спеціально для вас я знайшов кілька архівних світлин “Укравтодору”, які ілюструють саме ті процеси, що будуть організовані і на поточній ділянці.

Нещодавно Одещина також потішила нас новинами про початок ремонтних робіт на трасі Р-55 в бік Вознесенська (Н-24), Возсіятського (Н-14) та Нового Бугу (Н-11) та про  завершення ремонту проблемної ділянки траси Н-33 та про покращення прикордонної інфраструктури на дорогах області, що ведуть до дунайських річкових портів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар