Білгород-Дністровський район, Одеська область

Служба автомобільних доріг у Одеській області відзвітувала про закінчення аварійного ремонту 6-кілометрової ділянки траси ♦ Н-33 “Одеса – Білгород-Дністровський – Монаші – М-15” від села Розкішне, що знаходиться на перехресті з трасою М-15, до села Монаші, що неподалік Білгород-Дністровського.

Роботи, в межах коштів, що виділені на експлуатаційне утримання доріг області, велися з травня поточного року. Ділянка була у жахливому стані, тож її ремонт був конче необхідним. Я особисто кілька разів в минулому році їздив нею на зйомки оглядів по Одеській області та відмічав для себе наявність досить неприємних ям та місцевої колійності. Місцями доводилося їхати просто узбіччам. На мій запит до САД тоді отримав відповідь, що реконструкція цієї дороги поставлена в план 2022 року. Як стало відомо тепер, на початок року навіть був розроблений у фінальній стадії відповідний проект, щоб розпочати роботи з початком теплої погоди. Дорогу мали не лише відремонтувати, але й розширити. Але, знов війна скоригувала плани.

На ділянці працювала компанія “Автомагістраль-Південь”. Роботи велися без перекриття руху, що трохи уповільнувало їхнє просування. Зпочатку був повністю відкритий основний проїзд. Про те, що роботи з асфальтобетоном наближуються до свого завершення, Служба сповістила наприкінці травня. Оскільки накладання латок тут виявилося недоцільним через поганий стан основи, то дорожники провели її холодний ресайклінг з додаванням бітуму та цементу. Як працюють ресайклери, я показував своїм глядачам неодноразово. Зокрема, минулоріч,- і в Одеській області на трасі Р-33 від Кучургану в напрямку Вінничини. Там теж на різних ділянках працювала “Автомагістраль-Південь” та її колеги з ГК “RDS”. На відновлену основу ділянки Н-33 був вкладений суцільний вирівнюючий 10-сантиметровий шар великозернистого асфальтобетону.

Після того, як безперешкодний проїзд від Монашів до Розкішного був відкритий, дорожники узялися відновлювати узбічча. Фінальний “штрих” – нанесення дорожньої розмітки, нарешті завершив ремонт.

Траса Н-33 донедавна мала статус регіональної та індекс Р-70. Наразі й сьогодні вона позначена так на мапах Google. Це важлива траса, що сполучала Одесу та Білгород-Дністровський через Затоку, а далі – виводила на трасу М-15 “Одеса – Рені”, що прямувала до Дунаю та до румунського і молдовського кордонів. Хто користувався трасою М-15, – той знав про її цікаву особливість: від Одеси до Білгорода-Дністровського вона доходила через ділянку, що пролягала територією Молдови та мала особливий режим пропуску. Тому М-15 та Н-33 давали водіям вибір: чи їхати через курортну Затоку, але українською територією, або навпростець, але з заїздом до Молдови. Після кількох ракетних обстрілів дороги з боку росії на території Затоки, ділянка Н-33, яка щойно ремонтувалася, залишилась основним, відносно безпечним та проїздним, шляхлом від Одеси до Білгорода-Дністровського та від Білгорода-Дністровського до кордону.

Нещодавно Одещина також потішила нас новинами щодо покращення прикордонної інфраструктури на дорогах області, що ведуть до дунайських річкових портів.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Одеській області:

Завершено роботи з відновлення аварійної ділянки дороги Н-33 між селищами Розкішне та Монаші у Білгород – Дністровському районі.

? На ділянці протяжністю 6 км (км 98 – км 104) автомобільної дороги Н-33 Одеса – Білгород – Дністровський – Монаші – /М-15/, виконані роботи з ліквідації руйнувань та деформацій шару дорожнього одягу з послідуючим нанесенням дорожньої розмітки, планування та досипки узбіч.
☝️Нагадаємо, що роботи з аварійного ремонту ділянки дороги Н-33 виконувалися в межах експлуатаційного утримання.
▶️ Після завершення воєнних дій відновляться проєктні роботи з реконструкції ділянок, які передбачатимуть собою розширення та посилення контсрукції дорожнього одягу у відповідності до діючих нормативів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар